Znáte HEXAGAMI???

02.07.2013 14:32

Znáte už HEXAGAMI???  Zní to jako název nějaké společenské hry, ale vlastně je to skládaný patchwork!

Mám tu jeden zajímavý tip, jak se zabavit na dovolené, pro opravdové fajnšmekry!

Naše letošní dovolená už je za námi. Když jsem odjížděla, moc jsem si neuměla představit, že celý týden nebudu nic tvořit. Ale co si vzít s sebou??? Háčkovat neumím, pletení mě teď poslední dobou moc nebaví, vyšívat se mi moc nechtělo. Ale nějaké šití v ruce mě lákalo. Patchworková technika „babiččina zahrádka“ byla první volba. Pak jsem ale objevila HEXAGAMI – skládaný patchwork, šitý v ruce. Prostě jsem těmto kytičkám, šitým z hexagonů (šestiúhelníků), neodolala. Děti i s manželem každé odpoledne po dobrém obědě spolehlivě zalehly a já měla čas pro sebe.  A jak moje šití dopadlo?

Samozřejmě chtělo šití dobrou domácí přípravu. Nařezala jsem si mnoho šestiúhelníků z různých fialových látek, ty jsem pak podle návodu vyžehlila vždy v polovině protilehlých stran. Nachystala jsem si jehlu, niť a nůžky. Nakoupila jsem spoustu malých fialkových knoflíčků.

Velkým pomocníkem mi bylo patchworkové pravítko Hex´n´More (koupeno zde: www.mp-patchwork.cz/cs/pravitka/325-hex-n-more-ruler.html) určené na řezání hexagonů, trojúhelníků atd. Mohla jsem řezat víc látek najednou. Určitě si ale vystačíte i s papírovou šablonkou nebo s šablonou z pevné fólie.

Vyzbrojena nařezanými hexagony, jsem dobře nastudovala tento super návod i s videem:

www.rileyblakedesigns.com/cutting-corners/2013/06/03/hexagami/ a stáhla jsem si do mobilu z youtube videa se stejnou tématikou:

www.youtube.com/watch?v=FNfVUR9-RRo nebo www.youtube.com/watch?v=3iQFKah1HeQ

Návody jsou sice v angličtině nebo španělštině (asi), ale na videu je fajn někomu koukat pod ruce. Tomu ani nemusím rozumět!

Chtěla jsem sice udělat svůj návod v češtině, ale na internetu jsem jich nalezla tolik, že mi to připadlo úplně zbytečné!

Šití šlo moc hezky. První jsem šila současně s videem a další už šly lépe. Po desátém ušitém kousku už to byla rutina. Raději jsem šila z pevnějších látek z větší gramáží. S těmi tenoučkými se hůř pracovalo, ale také jsem to zvládla, když už jsem je měla nařezané.

Nakonec jsem měla dílků tolik, že mi to vydalo na tašku a ještě mi jich spousta zbyla. Možná horší než samotná výroba dílků, bylo jejich sešívání dohromady.

Dílky můžete využít také jako ozdobu.  Mně vyšly přesně kolem dokola papírového košíčku.

 

Více foto ve fotogalerii: Tašky, batůžky, peněženky

—————

Zpět


Znáte HEXAGAMI???

Datum: 15.07.2013

Vložil: vexa

Titulek: xx

Už to vidím, kde komentovat. Já to předtím nedorolovala až dolů :-)

Odpovědět

—————