Vozíčky pro děti

08.06.2013 17:57

U nás panuje mezi dětmi při hrách naprostá mužská a ženská rovnoprávnost. Je úplně jedno, jestli moje holčička nebo můj kluk bagruje, krmí panenku, vozí kočárek, staví komín, vaří v kuchyňce nebo jezdí s náklaďákem. Zatím naše děti ženské a mužské role moc nerozlišují.

Myslím, že je to fajn. Teď jsem ale trošku narazila. Kočárek máme doma jen jeden a jezdit chtějí oba. Zatím jsme ho nevytáhli ven, ale i tak se všichni snažíme přesvědčit syna, že kluci přece s kočárkem nejezdí. A proč vlastně…?

Ale já jsem na to teď trošku vyzrála. Inspirovala jsem se na internetu a rozhodla se dětem vyrobit vozíky, ve kterých můžou vozit cokoliv. Ať už  panenky nebo autíčka. Vozíky měly být původně už od Ježíška, ale nějak jsem se zasekla a korbičku na vozíky jsem ušít nestihla. Nestíhala jsem ani na Velikonoce a dokonce ani Den dětí jsem nestihla, i když už to bylo na spadnutí. Pořád jsem neměla jasno v látkách a do střihu se mi, přiznávám bez mučení, také moc nechtělo. A když se nechce, tak to ani nejde! Ale minulý týden jsem se do nich pustila a teď došila. Myslím, že děti jsou nadšené stejně jako já a můžeme hned vyrazit!

Dřevěnou kostru podle jednoho obrázku sestrojil náš děda Tonda a malinko velikost upravil podle koleček, takže jsou vozíky trošku větší, aby déle vydržely. Kolečka k vozíku jsme sehnali stejná, co se dávají na nákupní tašky pro seniory. Unesou větší náklad a hned se neojezdí. Zvládnou i menší terén.

Další foto v galerii: Šité hračky pro děti

—————

Zpět


Vozíčky pro děti

Datum: 09.06.2013

Vložil: Věra

Titulek: Nádhera

Katko, pořád jsem si ty "vozíčky" neuměla předstvit, ale sjou prostě nádherné. Vybrala jsi krásné látky a opet máš něco, co se v obchodech nenajde. A taky smekám před dědečkem, je to šikula. Hezký den.

Odpovědět

—————

Datum: 09.06.2013

Vložil: Kathy

Titulek: Re: Nádhera

Věrko, moc děkuju! Děda je moc šikovný, dal si s tou kostrou určitě hodně práce. Ale výsledek fakt stojí za to!

Odpovědět

—————