Věnec na dveře

05.01.2016 22:42

Letos jsem si nějak moc nelámala hlavu s venkovní vánoční výzdobou. Nechtěla jsem to přehánět, domeček nemáme z venku ještě úplně dokončený.

Věnec na dveře to ale chtělo. Po zkušenostech z minulých let jsem nechtěla nic opadavého, abychom neměli pořád zádveří plné jehličí. Tak jsem vsadila na šití.

Na vymýšlení a inspiraci jsem si dala opravdu na čas. Hledala jsem prostě NĚCO! Aby to nebylo jen takové obyčejné a ani moc složité. Aby se nespotřebovalo moc látek... 

A tenhle tvar věnce to vše splňoval. Vypadá složitě, ale je naprosto jednoduchý. Inspiraci jsem nalezla zde: www.checkerdist.com/products/PQD-210. Návod si můžete zakoupit.

Viděla jsem super fotku i zde: s-media-cache-ak0.pinimg.com/originals/78/f7/c2/78f7c2ebd4f6ba50e078ce5598ac590d.jpg, protože věnec nemusí sloužit jen k zavěšení, ale i k dekorování svícnu nebo vázičky na stole.

A jak na něj? Potřebujete jen 12 stejných čtverců (v mém případě o velikosti 5" - pět palců, ale mohly být spíš menší). Použijte na každou stranu jinou látku, případně na jednu stranu do středu i látku třetí. Mě se nechtělo je obracet (šít po rubu), tak jsem je vyztužila ronofixem, sešila k sobě a ořízla vlnitým řezacím kolečkem.

Pak už jen ručně sešila u každého dílku rožky k sobě a jednotlivé díly dokola. Asi by těch dílků mohlo být i méně.

Mám z něj prostě radost. Ještě musím udělat i foto, jak vypadá na dveřích. Chvilku to totiž trvalo, než věnec visel. Zelená barva je laděná k fasádě.

 

—————

Zpět


Věnec na dveře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.