Vajíčka z plsti zdobená nýtky

25.03.2013 23:21

 

Znáte ozdobné nýtky?

Jejich kouzlo jsem objevila úplně nedávno, ale už jsem se skoro nemohla dočkat, až vám je ukážu. Krabičku ozdobných nýtků mi koupil můj drahý manžel v jednom nejmenovaném internetovém obchodě s kávou :-). Pokud si je ale dáte do některého vyhledávače, určitě narazíte na více nabídek. V této krabičce jsem našla několik nýtků s velikonočními motivy. A bylo mi jasné, že se budou hodit.

Zdobení obyčejnými kulatými nýtky se mi vždy velmi líbilo. Bohužel moje první zkušenost s aplikací těchto nýtků dopadla velmi špatně. Udělala jsem velikou dírku a nýtek špatně držel. Postupně se to učím, občas pomůže manžel, ale nadšení trvá. Pořídila jsem si nýtovací sadu a pořád přemýšlím, co bych onýtovala. Tyhle ozdobné nýtky jsou z měkčího kovu a připevňují se podstatně lépe. Není třeba použití ani kleští nebo kladívka, ale v sadě bylo takové speciální „udělátko“ s velkou pružinou, manžel by asi řekl přípravek. Jednou stranou uděláte dírku a druhou stranou rozťuknete. Je to velmi rychlé.

Nýtky nemusíte zdobit jen plsť a další textilní materiály, ale bude se hodit i na zdobení papíru, kartonů, či při tvoření scrapbooku. Určitě to vyzkoušejte!

Na internetu se mi také moc líbila vajíčka zdobená stužkami. Alespoň jedno jsem si vyzkoušela. Dozdobila jsem ho knoflíky. 

Přeji všem krásné a tvořivé Velikonoce!

Další foto v galerii: Velikonoční tvoření

—————

Zpět


Vajíčka z plsti zdobená nýtky

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.