Šusťákové soupravičky

05.05.2013 19:13

Tento týden je na Holkách v akci téma týdne: Neonky jsou IN. Těmhle barvičkám se prostě nedá odolat.

Když jsme tohle téma s ostatními redaktorkami plánovaly, hned jsem si vzpomněla na křiklavě růžový šusťák, pádákovinu nebo co to je, kterou mám už dlouho doma. Už dávno jsem si plánovala, že z ní něco ušiju. A k tomuhle tématu se prostě hodí. Tak abych se moc neflákala, pustila jsem se do šusťákové soupravičky pro Magdalenku.

A protože jsem objevila ještě ten samý materiál v sytě modré barvě, bylo jasno. I Lukášek potřebuje nový kompletek. Tenká budnička se hodí vždy, určitě ji využijeme i v létě. O kalhotech ani nemluvím, děti rostou jako z vody. Co jim bylo loni akorát, letos mají jako do hluboké vody.

Střih na bundičku i kalhotky jsem si udělala podle jedné staré mikyny a tepláčků. Proslistovala jsem i staré časopisy se střihy co mám doma a našla pár tipů, jak si poradit se zipem u krku, aby to nebylo moc složité. Přidala jsem veselé dětské látky, abych vše nějak oživila. Dinosauři a kočičky jsou super. Tyhle látky od Michaela Millera a Roberta Kaufmana mám moc ráda! Když nebudu detailista, myslím, že se soupravy docela povedly.

Při šití jsem si trošku zavzpomínala na dětsví. V době mé puberty také letěly stejné jasně neonové barvy. Jako dnes si vybavuji svoje látkové tenisky, ve kterých jsem měla navlečeny barevné šňůrky. V jedné botě jasně žlutou a v druhé křiklavě růžovou. Tohle téma mi je připomnělo. Jistě Vás napadne ještě sousta dalších neonových věcí, byl to prostě hit. Jsem zvědavá, jestli to bude dnes, po tolika letech, také taková móda. Co jste tehdy měli neonového Vy nebo nosíte i teď něco v křiklavých barvičkách?

 

—————

Zpět


Šusťákové soupravičky

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.