Srub (log cabin) - prostírání s domečky

02.04.2013 16:33

Srub (log cabin) patří k základním patchworkovým technikám. Přišívají se v podstatě jen pruhy ke středovému čtverci. Tento středový čtverec by měl být tradičně červený a má symbolizovat teplo rodinného krbu. Teplo by se nám jistě v této době hodilo. Sněhu je dost a ještě má zítra nasněžit!

Šití srubu bylo v podstatě první šití v blanenském patchworkovém klubu. Udělala jsem si jen šest dílků, což byla možná chyba, ale vlastně možná ani ne... 

Většina vzorů u srubu se totiž skládá ze čtyř dílků a já jich měla o dva víc. Další dva už se mi moc šít nechtělo. A ani jsem přebývající dva nechtěla založit  do šuplíku, bylo mi jich líto! Kostlivců tam mám i tak dost :-)! Tak jsem se nechala inspirovat na internetu a pustila se do těchto báječných domečků.

Na posledním setkání klubu se mi podařilo celý quiltík prošít a dnes jsem ho olemovala. Musím se přiznat, že mě toto šití moc moc bavilo! Moc jsem si ale s kolegyňkami v klubu nepokecala, protože jsem prošívala a prošívala. Příště si naplánuji něco bez stroje, abych si společnost těch báječných ženských víc užila.

Další info a foto ve fotogalerii: Patchwork, dekorace a doplňky do domácnosti a nebo Patchworkový klub Blansko

 

 

—————

Zpět


Prostírání s domečky

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.