Růžový pokojíček pro panenky

22.07.2013 00:07

Dnes mají svátek všechny Magdy, Majdy, Madlenky a Magdalény. Tedy i ta naše Magdalenka dnes slaví…  Tak všem holčičkám, slečnám,  paním a dámám tohoto krásného jména přeji vše nejlepší!

Některé nápady přijdou jako blesk z čistého nebe a realizace je prostě nutná okamžitě. Tak to bylo i s tímto růžovým pokojíčkem pro panenky. Když jsem uviděla dřevěnou přepravku, hned mě napadlo, že by z ní byl hezký pokojíček. A od nápadu nebylo daleko k činu :-).

Dcerka dostala už na jaře za pobyt v nemocnici panenku Evičku (Evi  Love)s pejsky a vaničkou na koupání. Panenka se dá ještě koupit s různými dalšími doplňky, skříňkami, postýlkami. Dlouho jsem vybírala, jakou sadu jí koupit. Panenka je malá a velmi roztomilá.

Malou oslavu jsme měli již o víkendu, takže teď k svátku dostala Madlenka od rodičů, od brášky a od dědy další sady s touto panenkou. Zcela záměrně, protože už jsem měla v hlavě tento pokojíček.

Na pokojíček jsem využila velkou dřevěnou přepravku na zeleninu, kterou se seženete v každém obchodním domě nebo u zelináře.

Potah na bedýnku je ušitý z bavlněných látek a podlepený ronopastem (ronofixem). Okraje bedničky jsou ostré, nezpevněná látka by se při opakovaném nandávání snadno roztrhla.

Udělala jsem čtverečkované patchworkové dno, které jsem prošila v meandrech, aby se  spodní část zpevnila a nekrčila se.

Na boční stěny pokojíčku jsem našila malinkaté kapsičky, do kterých lze schovávat nejrůznější doplňky, které panenky mají. Třeba pravítka apod. Nějaké drobnosti se dětem snadno poztrácí, tak třeba když budou mít svoje místo v pokojíčku, bude se to lépe uklízet.

Do každé postýlky jsem ušila takový malý fusak s našitým polštářkem, do kterého se panenka zastrčí. Měla jsem strach, aby peřinka z postýlky nepadala, fusak mi přišel vhodnější.

I obě panenky v patrové postýlce dostaly nové fusaky.

Pro pejsky jsem ušila pelíšek, aby se tam vešli všichni. V sadě byl jen malý plastový pelíšek a pejsci nutně potřebovali větší.

Obě děti (i dcerka i syn) měly z pokojíčku velikou radost a rádi si s ním hrají. Snad jim to vydrží! 

A já? Já jsem z pokojíčku nadšená. Je to možná skoro takový můj splněný sen z dětství. Takový pokojíček tehdy mít...!!!

Jestli se Vám líbí, mrkněte i do fotogalerie: Šité hračky pro děti

—————

Zpět


Růžový pokojíček pro panenky

Datum: 03.08.2013

Vložil: Verpa

Titulek: Povedlo se!

Je to krása, takto si malá může vzít panenky třeba na zahradu. rozhodně musím ušít ten pelíšek pro pejsky,Zuzka má spoustu petšopáků, tak se to užije:). Díky za inspiraci.

Odpovědět

—————

Datum: 05.08.2013

Vložil: Kathy

Titulek: Re: Povedlo se!

Jé, to jsem ráda, že se líbí. Pokojíček přenášíme nestále, je fajn, že je mobilní :-).
Přeji hezké šití!

Odpovědět

—————

Datum: 26.07.2013

Vložil: Lenka

Titulek: krásné

Ahoj, to je parádní, vyrobím to neteři a své dceři k Vánocům. Díky

Odpovědět

—————

Datum: 28.07.2013

Vložil: Kathy

Titulek: Re: krásné

Leni, moc děkuji za milý komentář!

Odpovědět

—————