Pytlíčky na bylinky

18.03.2013 21:33

 

Začínám mít pocit, že těmi jarními tématy na Holkách v akci spíš přivoláváme sníh. Když jsem chystala jarní výzdobu s ptáčky, byla za okny chumelenice. A teď opět, když fotím tyto látkové pytlíčky s jarními motivy, sněží… A pořádně!

Blíží se první jarní den a venku počasí připomíná spíše prostředek zimy. Vybavují se mi slova písničky od kapely Fešáci: „My čekali jaro a zatím přišel mráz…“ Přesto doufám, že ten nečas brzy zaženeme!

Když jsem pátrala a vymýšlela, co k tématu tohoto týdne „Už kvetou? Pokvetou!“, měla jsem je doma přímo před nosem! Tyto pytlíčky na bylinky jsem šila už před pár lety. Byl to jeden z mých prvních šitých projektů do nové domácnosti inspirovaný Praktickou ženou. Protože jsem čtenářkou Praktické ženy už spoustu let, zapátrala jsem ve svém archivu a po prohledání několika ročníků konečně našla ten správný! Tehdy ještě, asi čtvrtletně, vycházel časopis Kreativ Praktické ženy. A šéfredaktor Láďa by možná věděl, i když tehdy ještě nebyl šéfredaktorem, že je to Kreativ č.1 z roku 2004. Byl asi úplně první. Také ho máte ještě doma?

A ještě poznámka na závěr. Určitě stojí za to občas prohlédnout starší ročníky Praktické ženy. Náměty na tvoření určitě neztrácí nic na své aktuálnosti. Spíš mi připadá, že ve starších časopisech objevuji věci, které mě dříve moc neoslovily a teď, po delší době, mi přijdou mnohem zajímavější a inspirativnější nebo se mi prostě právě hodí. Určitě budu za těchto zasněžených večerů ještě stará čísla Praženky prohlížet.

Detailnější záběry ve fotogalerii: Patchwork, dekorace a doplňky do domácnosti

 

—————

Zpět


Pytlíčky na bylinky

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.