Ptáčci

25.02.2013 22:54

Za okny chumelenice a já doma chystám jarní výzdobu! Protože "Až se jaro zeptá" budu připravená :-). Obilíčko a řeřicha už nám na okně vyrostla a děti se nemůžou dočkat, až budou "sekat pole". Tak už..., protože by nám stejně do Velikonoc nevydrželo. A řeřichu si dáme třeba na chleba s dobrou pomazánkou.

Téma tohoto týdne na Holkách v akci je krásné, jarní... Těším se až vykoukne ostré jarní sluníčko, až pokvetou první kytičky, až budou zpívat ptáčci. I když mám bílou zimu ráda, jaro miluji. A jaro už máme aspoň trošku doma!

 

Rozhodla jsem se, že jaro doma přivolám jednoduchým nástěnným quiltíkem s aplikacemi ptáčků. Už jsem na ně myslela dlouho. Tak jsou tady... Kovový závěs s kytičkami mi ležel ve skříni nejmíň rok! Jsem ráda, že ho konečně můžu využít.

 

Vyzkoušela jsem si udělat i nějaké ptáčky do květináče, aby byla výzdoba kompletní. 

 

Jenže když jsem držela a otáčela v ruce malého hotového ptáčka, přemýšlela jsem, jak ho spojit s nějakou drátkovanou ozdobou. Nejprve jsem vymýšlela nějakou klec nebo okénko. Nakonec to vyhrál kruh, který je naprosto jednoduchý a zvládne ho každý. Moc se mi líbí kombinace šitých věcí a drátkování. Jednoduchá větvička už jen doladí celý závěsný obrázek. Už se těším, až si ptáčka pověsím někam do okna!

 

Jara už se prostě nemůžu dočkat! Snad si takovou tu jarní únavu odbudu již teď a budu si prvních jarních do syta užívat!

 

Další fotky najdete: Patchwork, dekorace a doplňky do domácnosti a také chystám návody: Quilt s aplikacemi ptáčků a Šití ptáčci do květináče nebo do okna

 

 

—————

Zpět


Ptáčci

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.