Princeznový polštářek

02.03.2013 18:12

Pamatujete se na takové ty papírové vystřihávací panenky? Určitě si na ně vzpomenou nejen moje vrstevnice, ale i jejich maminky a babičky. Když jsem byla malá, prodávali je v papírnictví. Panenka měla spoustu oblečků a doplňků s takovými výstupky, které se zahnuly a tím držely na panence. Jako malá jsem měla tyto panenky moc ráda a hodně jsem si s nimi vyhrála. Nevím, jestli se ještě prodávají, ale určitě zapátrám.

A právě na tyto panenky jsem si vzpomněla ve chvíli, kdy jsem u Veselé jehličky na e-shopu objevila báječný panel od Riley Blakea: www.veselajehlicka.cz/latka-panel-princezna,riley-blake-designers.html. Moc hezky vypadá i na oficiálních stránkách: www.rileyblakedesigns.com/blog/2012/10/22/hoos-going-quilt-market/.

A tento panel jsem opravdu musela mít! Tak moc se mi líbil!!! V těchto chvílích si říkám, ještěže mám holčičku, pro kterou můžu šít takovéto krásné věci! 

Polštářek má na přední části kapsu. Jedna část kapsy tvoří postýlku a druhá skříň na šatstvo.

Polštářek jsem udělala trošku jinak, než je ušit jinými šikovnými švadlenkami. Rozhodla jsem se dát na přední stranu zapínání z těch nádherných vlaječek. Přidala jsem tam ještě tři srdíčkové knoflíčky. Zadní strana polštářku je hladká z růžové puntíkaté bavlny, aby mohl být polštářek používán i na spinkání a netlačil.

Ušití polštářku bylo docela jednoduché a rychlé. Celou přední stranu jsem podžehlila vlizelínem, aby polštářek dobře držel tvar a aby i kapsičky byly hezky pevné a nekrčily se.

Šatník má panenka opravdu bohatý. Obsahuje osmery šatičky, dvě čepičky a jednu korunku na hlavu.

Panenka, šatičky a celá garderóba se šily o poznání hůře. Musela jsem je pořádně vyztužit vrstvou ronopastu a vlizelínu, aby se moc nelámaly a hezky držely. Byla to docela piplačka a ronopast je na tuto jemnější práci docela neforemný. Ale tento boj jsem vyhrála, skříň jsem naplnila a panenku ošatila!

Aby šatičky lépe držely, přemýšlela jsem, jak to udělat, aby z panenky nepadaly. Přeci jen na papírových panenkách byly výstupky a šaty aspoň trošku držely. Nakonec jsem vymyslela, že na zadní část šatiček, pod pas, našiju kulaté gumičky. Byl to myslím, docela dobrý nápad a šaty nepadají. Ještě vymýšlím, jak upevnit korunku a čepičky na hlavu. Napadlo mě, že na zadní stranu přilepím nebo přišiju malinkatý kolíček nebo nějakou sponečku. To ještě radši pořádně promyslím.

Mám z polštářku ohromnou radost. Myslím, že se docela povedl a hodně si rozmýšlím, kdy a jestli ho Madlence dám. Při focení jsem si docela užila strojení panenky. Asi s ním ještě budu chvilku potají hrát a až se mi omrzí, tak ho pošlu dál :-).

A takle vypadá polštářek, když jsou kapsičky prázdné nebo plné. A nerušte, musím si teď chvilku hrát.

Další fotky najdete ve fotogalerii: Deky, polštářky, zavinovačky

 

 

 

—————

Zpět


Princeznový polštářek

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.