Polštářky pod stromeček

05.01.2016 21:20

V novém roce 2016 přeji všem hlavně zdraví! Vše ostatní si koupíme... 

A všem švadlenkám přeji, aby šla práce hezky od ruky, šití jen z krásných látek, málo zlomených jehel, spoustu bezvadných výtvorů a žádné kostlivce do skříně!

 

A hned si neodpustím konstatovat - pěkně ten svůj blog flákám... Ale mám pořád pocit, že nestíhám! Na psaní jsem si opravdu čas neudělala a je mi to líto! Před Vánoci jsem ale hodně šila a šila a šila. Tak se těšte na novoroční nášup mých výtvorů. Začnu zlehka...

 

Tyhle polštářky z úžasného pevného plátna s motivy z Londýna jsem šila pro mého bratra pod stromeček. Vlastně ani nevím, jestli se mu líbily ("brácho, líbí se ti???"). Snažila jsem se je ladit do interiéru - s tmavě šedou až černou sedačkou a kuchyní do červena.

Na zadní stranu jsem dala heboučké černé minky. Neznám lepší materiál! Můžete si vybrat chladivou nebo hřejivou stranu.

 

Musím se ale přiznat, že první polštářek jsem totálně pokazila a rozhodla jsem se pak raději ušít dva nové a jinak. Nejprve jsem vymyslela zaoblené rohy a červenou paspulku kolem celého přední strany polštáře. Vypadalo to dobře. Jenže, když jsem přišila skrytý zip a našívala minky, tak se mi nějak vytáhlo a nevypadlo to hezky. Zároveň polštář nedržel tvar. Paspulka se prohýbala a krčila. Málem letěl do koše... Slouží doma. Když se nedaří, tak se nedaří!

Bez paspulky a vytahaného pokrčeného minky vypadají nové polštářky líp.

 

—————

Zpět


Polštářky pod stromeček

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.