Levandulový motýlek

24.06.2013 22:17

Minulý týden jsem strávila v Chorvatsku na ostrově Pag a už někde kvetly! Už se těším, až i u nás pokvetou krásné levandule. Svou zahrádku si sice teprve postupně osazuji, ale levandule v ní budou mít jistě svoje místo.

Doufala jsem, že polštářek, který jsem šila, nafotím v pondělí někde venku v přírodě. Počasí tomu ale chtělo jinak. Od rána bylo pod mrakem a od odpoledne prší. Proto jsem si udělala příjemný večer s chorvatským vínem a pokoj jsem provoněla svíčkami s vůní levandule. Připomněla jsem si atmosféru zapadajícího slunce nad Jadranem…

Polštářek jsem šila pro náš patchworkový klub, kde jsme se pustili do drážďanských talířů. Návod na šití už tu byl, takže jen pro připomenutí ho najdete v albech Holek v akci nebo na mých webových stránkách: Drážďanský talíř

Levandulový motýlek je tvořen jen z devíti dílků. Po čtyřech na křídlech a jeden dílek tvoří tělíčko.

 

Nejprve jsem si ušila křídla. Jen jsem sešila čtyři dílky k sobě. Pak jsem horní a spodní okraj zahnula a vyžehlila. Každé křidélko jsem pomocí vliesofixu nažehlila na podkladovou látku. Křídla jsem dala co nejblíže k sobě.

Dílek pro tělíčko jsem celý kolem dokola zahnula a s vliesofixem nažehlila.

Celého motýlka jsem poté na stroji kolem dokola přišila těsně u okraje. Nakonec už jsem jen pomocí bavlnky ručně obšila křídla a vyšila tykadla.

Další foto zde: Deky, polštářky, zavinovačky

 

 

 

—————

Zpět


Levandulový motýlek

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.