Kabelka Eileen

06.01.2016 12:19

Na podzim se mi dostalo do ruky nové vydání časopisu Marina Quilt 10/11 2015. Našla jsem tam střih a návod na kabelku nazvanou Eileen. Na Pinterestu najdete obrázek zde: www.pinterest.com/pin/338966309432944237/. Byla to láska na první pohled. Tak vznikly dvě. Ani jedna bohužel nebude moje.

Šití ale bylo docela komplikované. Obloučky..., co dodat. Vyzkoušela jsem si  párání a přešívání v praxi, protože se až tak nedařilo. Na výsledku to snad není moc znát.

Koženka mě docela potrápila. Hodně jsem špendlila a přešpendlovala. Ruce jsem měla rozpíchané. Nešila jsem vše  přesně podle časopisu, ale vzhled jsem si trošku přizpůsobila.

Šnůrku a poutka jsem nahradila jedním páskem s přezkou. Líbí se mi to takto moc! Asi bych si ani nedokázala vybrat, jestli kabelku se srdíčky nebo mandalkami. 

Zapínání je na zip, aby se nic neztratilo a nevytrousilo. Uvnitř jsem udělala menší kapsičky na drobnosti - peněženka, mobil, klíče. Kabelky jsou docela prostorné. Krásně se tam vejde sešit o velikosti A4.

Červená kabelka putovala opět do Plzně, třeba ji někde spatříte.

A druhá putovala do Blanska. A vzhledem k tomu, že ji babička hned pojmenovala kabelkou lázeňskou, bude ke spatření i někdy v květnu v Poděbradech. 

Ještě vážně uvažuji, že bych si v tmavších barvách udělala i pro sebe, ale protože jsem došívala těsně před vánoci, je pro mě zážitek s páráním ještě docela živý. Uvidím, třeba časem. Do třetice... Každopádně je to opravdu super střih.

Tak ještě budu chvilku promýšlet!

—————

Zpět


Kabelka Eileen

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.