Flic flac věnec

11.01.2013 22:52

Vánoce skončily. Možná pro někoho dobře, ale já mám vánoční čas opravdu ráda. A s dětmi dostanou tyto svátky opravdu jiný rozměr. 

Vánoce skončily a my jsme odstrojili stromeček a uklidili výzdobu. Možná k nelibosti právě dětí. 

Když jsem šila před Vánocemi v roce 2011 adventní kaledář pro děti, netušila jsem, že když ho pověsím, nechám ho pak v obýváku viset celý rok. Letos jsem se rozhodla, že tomu bude jinak. Ušiju na zeď něco jiného. Něco celoročního, nejen vánočního. Shlídla jsem se ve věnečku šitém technikou flic flac, který už jsem šila na ubrousek pro babičku. Zamilovala jsem se do látek od firmy Makower, Blue. Jsou nádherné a k mému modrému ubrusu se moc hodí.

Brzy po Novém roce jsem se vrhla do práce. Bolestmi zubů a migrénou zkoušená jsem přeci jen došila :-). A mám radost! Kromě věnečku jsem  ušila i tři kapsičky, na kterých jsou kousky černé tabulové látky, na které je možné psát křídou. Korálky ve středu větrníčků také vypadají zajímě a plasticky. A ještě jsem si pohrála se dvěma kytičkami ze stužek, které jsem na závěr přišila na své dílko.

Vypadá to, že jsem s těmito krásnými látkami  ještě úplně neskončila, ještě mi nějaké kousky zbyly. Hodil by se ještě nějaký malý ubrousek na konferenční stoleček a ještě vymýšlím něco dalšího na zeď. 

Každopádně adventní kalendář už je uklizený. Ale nejsem si jistá, jestli schovaný vydží...

 

—————

Zpět


Flic flac věnec

Datum: 07.11.2014

Vložil: Marta

Titulek: Flic- flac

Krásny je ten veniec - ja mám k flic-flacu špeci vzťah, bola to moja prvá vyskúšaná pw twchnika a výsledkom bol malý vankúš a zničené ruky od strihania (rezač som ešte nemala :)), tak každý kúspk s táýmto vzorom ma dojme ...

Odpovědět

—————

Datum: 07.11.2014

Vložil: Kathy

Titulek: Re: Flic- flac

Marti, děkuji! Taky mám k flic-flaku osobitý vztah. Asi je to můj nejoblíbenější vzor!

Odpovědět

—————

Datum: 06.11.2014

Vložil: Věra Verpa

Titulek: Link párty

Díky za účast na mé linkup. Je to super nápad - Vánoce v modré. Ve starém bytě by se mi hodil, měla jsem modrý obývák i modrobílý vánoční stromek :)

Odpovědět

—————

Datum: 07.11.2014

Vložil: Kathy

Titulek: Re: Link párty

Věrko, víš, jak to mám s modrou... Vrazím ji všude :-)

Odpovědět

—————