Fleecový polštářek

18.02.2013 00:06

 

Zimní lenošení (Zůstaneme za pecí) je úžasné téma tohoto týdne na Holkách v akci. Úplně živě si to představuji… Kdo má (dvě) děti, tak samozřejmě ví, že zřejmě zůstane jen u těch snů. 

Ale představy mám opravdu báječné. Měkoučký polštářek, huňatá deka, něco teplého na pití a něco moc dobrého k snědku. A nesmí chybět příjemná hudba, třeba i dobrý film, ale hlavně  nějaké čtení. A proč ne třeba zrovna Praktická žena. Ta je mi inspirací už po řadu let.

 

Ale protože za pecí moc sedět neumím a ani lenošit zrovna nemusím, pustila jsem se do výroby měkoučkého fleecového polštářku, který jsem našla v letošním prvním dvojčísle Praktické ženy. Pro téma toho týdne je jako stvořený. A to bych nebyla já, abych se na jeho výrobě ještě nějak kreativně nevyřádila. Inspirací na kolečka mi byla také Praženka.

Když už nemusíte kolečka, můžete vyzkoušet další tvary – čtverečky, srdíčka, kytičky… Popusťte uzdu své fantazii.

K pohodlnému lenošení patří určitě i nějaký teplý nápoj. V zimě čaj, svařáček, teplý punč nebo dobrá káva. Mám nejraději čaj, zelený s citrónem je mým favoritem už dlouho. Nepatřím právě mezi kafaře. Ale když už si kávičku dám, mám ji ráda bez sedliny, tedy nejraději espreso a hlavně musí být káva horká. Studenou prostě nemusím. Presovač na kávu zatím nemáme, asi bychom ho doma stejně moc nevyužili, ale tuhle konvičku – kafetier, máme už dlouho. Používám ho často. Jedinou nevýhodou kafetieru je, že v něm káva rychle chladne. K jeho obšití jsem se chystala dlouho.

Už jsem na to skoro zapomněla, ale tentokrát jsem tuhle myšlenku zrealizovala. A obal jsem vyladila k polštářku, jak jinak. Ještě jsem neměla čas vyzkoušet, jestli to funguje, ale už se těším, až budeme snídat v létě na terase. Obal se bude určitě hodit! Budu ráda, když se pustíte do práce s mnou.

 

Další obrázky najdete ve fotogalerii: Deky, polštářky, zavinovačky a Patchwork, dekorace a doplňky do domácnosti a samozřejme nebude chybět ani návod: Návody a postupy

Ale všechno postupně :-), tak hezký den!

 

 

—————

Zpět


Fleecový polštářek a obal na konvičku

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.