Dřevěné bedny pro děti

13.05.2013 21:28

Tentokrát jsem si trošku odpočinula od šití a pustila se no natírání a lakování. Dostala jsem od dědy staré dřevěné vojenské bedny a potřebovaly nutně nějak upravit. A měla jsem k ruce dva velmi zdatné pomocníky.

To byla prostě výzva. Děti potřebují někam schovat bábovičky, kyblíčky, lopatičky u pískoviště. A tyhle bedny jsou k tomu prostě ideální. 

Protože bedny byly hodně špinavé, musela jsem je nejdřív trošku omýt ze všech stran a vypláchnout špínu. Pak jsem je lehce osmirkovala, natřela nejdřív krakelovacím (praskacím) lakem a  nakonec bílým latexem. Děti vesele poskakovaly kolem a nejednou se Majdalenčiny ručičky dotkly čerstvě natřené bedny. Jakmile jsem ji umyla, děti pokračovaly v poskakování a opět ty samé ručičky skončily v bílé barvě.

Druhý den, když barva zaschla, si děti vybraly ubrousek, kterým chtěly bedny vyzdobit. Majdalenka už si dávala víc pozor a k bednám se moc nepřibližovala. Ale přišel na řadu Lukášek. Stále poskakoval kolem čerstvě nalakovaných beden. V ruce držel lopatičku plnou písku. Sice jsem ho upozornila, aby šel dál, ale v jednu chvíli zavrávoral a drobná zrníčka písku se ocitla ve vrstvě mokrého laku. Měla jsem radost...

Nakonec jsem, i přes drobné komplikace, bedny nalakovala lakem (na ubrousky používám Sportakryl) a lak zaschl. Pak už si děti jen naplnily bedny hračkami. A protože jsou bedny celkem lehké, dají se snadno přenášet a máme i nové vužití. 

Můžou sloužit i jako zahradní stolečky. Hned jsme je museli s dětmi vyzkoušet!

Další fotky najdete ve fotogalerii: Ubrousková technika

 

—————

Zpět


Dřevěné bedny pro děti

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.