Zápich do květináče - kytička

 

1) K vytvoření kytičkového zápichu potřebujete: tvořítko na kytičky (např. od firmy Clover, ale jsou i jiná), tři užší stužky, nůžky, malou ostrou jehlu a niť, na střed dva knoflíčky na přišití nebo dvě ozdůbky na přilepení, tavnou pistoli, spirálku z drátku s očkem dlouhou asi 25 cm a budou se hodit i kleštičky na pomoc s vytahováním jehly.

2) Nejdříve si vyrobíme kytičky, na zápich budou potřeba dvě. Mohou být stejné nebo různé, podle fantazie. První vrstva je tvořena tenkou červenou stužkou. Nejprve si stužku přivažte ke kraji tvořítka. Pak namotávejte na velký kruh ob jeden kolík křížem přes střed kolem dokola. Dobře utahujte. Přes střed potom první vrstvu pevně přišijte a odstřihněte stužku.

3) Stejným způsobem si přivažte a natočte i kostičkovanou stužku na velkém kruhu na prázdné kolíky, pevně přistehujte a ustřihněte. 

4) Třetí vrstvu tvoří bílá stužka namotaná na všechny kolíky na menším středovém kolečku. Opět pevně přišijte a konec stužky ustřihněte.

5) Posledním krokem při výrobě kytičky je ozdůbka do středu. Může to být knoflík, který přišijete nebo tavným lepidlem přilepte nějaký malý štrasový kamínek apod. Odstřihněte přivázané konce na tvořítku u všech tří stužek a kytičku sundejte z tvořítka. Upravte stužky a kytička je hotová. Stejným způsobem se pusťte do výroby druhé kytičky.
6) Na zadní stranu jedné kytičky pevně přilepte tavným lepidlem očko z drátu.
7) Nakonec přilepte i druhou kytičku. Obě kytičky pevně přitlačte k sobě .
8) Hotovou kytičku můžete dozdobit ještě mašličkou.

 

 

 


Máte nějaký dotaz k návodu?

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.