Věneček ze srdíček

Nápad vyrobit věneček ze srdíček jsem dostala již před dvěma lety, když jsem šila srdíčka jako ozdoby na vánoční stromeček. Několika srdíčky jsem pak sice vyzdobila i adventní věnec, ale pořád jsem se neměla k tomu, našít tolik srdíček, aby jich bylo na celý věneček. A téma tohoto týdne na Holkách v akci „Srdeční záležitosti“ mě k tomu přímo vybídlo… Konečně!!! Uf… A to bych nebyla já, abych neudělala věnečky hned dva. Jeden v červené a druhý v modré barvě. Pokud máte čas i chuť pusťte se do šití srdíček se mnou. Srdíčkový věneček bude jistě dekorací nejen valentýnskou, ale myslím, že vám může dělat radost po celý rok.

 

Návod na ušití věnečku ze srdíček

  1. Na výrobu srdíček budete potřebovat pevnou průhlednou podložku nebo tvrdý papír na výrobu šablonky, kousky různých látek, nůžky, křídovou tužku nebo mizící fix na látku, špendlíky, výplň, např. polyesterová, jehlu a niť. Dále budete potřebovat silnější drát na vytvoření kostry věnečku.
  2. Z tvrdého papíru nebo průhledné podložky si vyrobte šablonku srdíčka. Pro bližší představu jsou rozměry mého srdíčka asi 9x7cm. Srdíčko si nakreslete podle svého vkusu. Někomu se líbí srdíčko baculatější, někdo má rád srdíčka protáhlejší.
  3. Látku přehněte lícem k sobě a přežehlete. Na rubou stranu obkreslete tolik srdíček, kolik se na látku vejde. Mezi jednotlivými srdíčky nezapomeňte nechat mezeru aspoň 0,5 cm. Na můj věneček jsem jich potřebovala asi 21 kusů.
  4. Postupně prošijte podle čar všechna srdíčka. Prošitá srdíčka opatrně podél švů vystřihněte.

 

 

  1. Na jedné straně opatrně srdíčko nastřihněte. Stříhejte velmi opatrně, ať si neprostřihnete i druhou stranu.
  2. Vzniklým otvorem obraťte srdíčko na líc.
  3. Srdíčka postupně vyplňte a pevně zašijte.
  4. Až budete mít srdíčka hotová, vytvořte si z drátu kostru věnečku. Buď může být ve tvaru srdce (v mém případě o velikosti asi 28x30cm) nebo si udělejte z drátu jen kruh. Na tuto drátěnou kostru pak postupně srdíčka našívejte. Na připevnění srdíček můžete zkusit použít i tavnou pistoli, ale je to časově náročnější, protože na spojení srdíčka a drátu potřebujete větší vrstvu lepidla a na drátu lepidlo také déle schne. Vyzkoušela jsem obojí a protože lepidlo občas i různě stékalo, raději doporučuji postupné našívání srdíček.

 

Další fotky najdete ve fotogalerii: kathy5.webnode.cz/fotogalerie/do-domacnosti/