Taška na pejska

Budete potřebovat:

Bavlněné látky, novofix 30g, ronopast (ronofix) 140g, decovil,  magnetické zapínání nebo patent, popruh na ucha, nůžky, špendlíky, střihový papír.

Jak postupovat:

 1. Vytvořte si střih na střihový papír podle předlohy. Můžete si tak vyzkoušet správnou velikost tašky a přizpůsobit vybranému „plešákovi“ přímo na míru. Na správné vytvoření zaoblení čelních stran jsem použila velký talíř (třeba z mikrovlnky J ). Na boční straně můžete udělat vykrojení.
 2. Podle vytvořeného střihu si nachystejte dvě stejné části tašky – vnitřní a vnější. Vnější část podžehlete novofixem, vnitřní ronofixem. Vnitřní část pak prošijte, aby se netvořily vlnky a ronofix hezky držel.
 3. Po prošití vnitřní strany přižehlete na dno tašky obdélník z decovilu, abyste měli dno dostatečně zpevněné. Obdélník udělejte menší než je celé dno, aby decovil nezasahoval do švů.
 4. Sešijte vnitřní část tašky po stranách.

 1. Pak se pusťte do zdobené vnější strany tašky. Můžete našít různé kapsičky nebo aplikace.
 2. V horní části předního dílu připevněte jednu část magnetického zapínání.
 3. Na přední a zadní stranu v horní části tašky přišijte ucha. Buď je ušijte nebo můžete použít užší popruh. Moje ucha mají délku asi 34cm. Na nošení tašky v ruce je tato velikost dostačující.
 4. Pak sešijte tašku po stranách. Přišpendlete si ucha tak, aby se vám nedostala do švů v místech, kde to opravdu nechcete.

 1. Vložte do sebe obě části tašky tak, aby byly lícem k sobě. Rubové strany budou venku. Dobře okraje a rožky spasujte a sešpendlete. Obšijte kolem dokola a na rovné boční části si nechte dostatečný otvor na to, abyste tašku obrátili na líc.
 2. Otočte tašku na líc a vyžehlete. Pak obšijte ještě jednou kolem okraje.
 3. Připravte si dva proužky podžehlená ronofixem. Na jedné straně budou zakulacené. Na spodní části u zakulacené strany připevněte druhou část patentu.
 4. Proužky položte lícem na sebe a sešijte. Nesešívejte na krátké rovné straně.

 1.  Po sešití přetočte na líc a obšijte kolem dokola.
 2. Proužek umístěte na tašku. Nejprve zapněte na přední straně magnetické zapínání a pak zvolte na zadní straně správné místo. Proužek přišpendlete a pevně přišijte.
 3. A je hotovo!

Další foto zde: Šité hračky pro děti