Šití ptáčci do květináče nebo do okna

 

Na výrobu ptáčků budete potřebovat průhlednou pevnou fólii nebo karton na výrobu šablonky, barevné látky, vliesofix display nebo oboustranně zažehlovací vlizelín na aplikace, výplň, korálek nebo knoflíček na oko, chlupatý drátek na ocásek a nožičky, špejli nebo pevnější drát na zapíchnutí do květináče.

  1. Nejprve si vyrobte šablonku.
  2. Položte si látky lícem nebo rubem k sobě a obstřihněte podle šablonky dvě části na tělíčko.
  3. Obkreslete si na vliesofix křidélka, očíčka a zobáčky. Nažehlete na barevné látky, pečlivě obstřihněte, strhněte papír ze zadní strany a nažehlete na tělíčko ptáčka. Myslete na to, že musíte mít křidélka zrcadlově. Poté obšijte.
  4. Pak položte ozdobená tělíčka lícem k sobě a obšijte po obvodu. Vynechejte si malý otvor pro snadné otočení na líc. Po otočení tělíčko ptáčka vyplňte a otvor zašijte. Našijte očíčka korálků.
  5. Nachystejte si z chlupatého drátku ocásek a nožičky. Ty pak přišijte k tělíčku ptáčka. Pokud budete chtít připevnit špejli na zapíchnutí do květináče, propíchněte opatrně tělo ptáčka v dolním švu na bříšku.

Na výrobu závěsného kruhu na ptáčka budete potřebovat černý žíhaný zahradnický drát – jeden silnější a druhý tenoučký, papír na nákres, různé druhy korálků, kleštičky a štípačky. S dráty pracujte opatrně, může snadno dojít ke zranění ostrým koncem drátku.

  1. Nejprve si vyrobte nákres, podle kterého budete pracovat. Můžete si ptáčka k nákresu položit, abyste měli představu, jak velký kruh musíte udělat.
  2. Podle nákresu si ze silnějšího drátu vyrobte kruh. Drát si před každou prací trošku zahřejte protažením přes bavlněný hadřík nebo švédskou utěrku.
  3. Pak si podle nákresu nachystejte dvě větvičky, které spojíte tenkým drátem na jedné straně. Stejným tenkým drátem postupně omotávejte větvičky a přidávejte korálky.
  4. Pak začněte od horní části z očkem omotávat kruh tenkým drátkem. Až podle nákresu narazíte na místo, kde má být horní větvička. Tu připevněte obtočením drátkem ke kruhu. Tak pokračujte k další větvičce a přes spojení obou větviček až k hornímu očku.
  5. Na jednom nebo dvou místech přišijte ptáčka ke kruhu. Závěs bude hezky vypadat zavěšený do okna nebo na zeď.

A takto vypadá závěs do okna:

Více na blogu: Blog