Razítkované tričko

 

Jak jednoduše ozdobit tričko? Razítky!

 

Jednoduchý návod najdete zde:

1) K tomuto tvoření budete potřebovat: tričko, vodou ředitelné barvy na textil, přesné dřevěné razítko, kousky kuchyňské houbičky na nanášení barvy, misku, papírovou lepící pásku, tvrdý papír na výrobu šablony a vrstvu novin na vypodložení trička.

2) Nejprve si vyrobte šablonu. V mém případě je to velká sněhová vločka. Vznikla ze šestiúhelníku (moje profesorka rýsování by měla jistě radost, že jsem si po letech vzpomněla jako narýsovat šestiúhelník). Pokud neumíte vločku, zkuste cokoliv vás napadne - srdíčko, kolečko, kytku...

3) Vystřihněte vločku, vznikne otvor. Vyžehlete tričko, přilepte papírovou lepící páskou šablonku na tričko. Tričko vystelte novinami, aby se vám barvy neotiskly až na druhou stranu trička.

4) V misce si kapkou vody nařeďte barvu (stačí malé množství barvy i vody) a houbičkou naneste barvu na razítko. Přes šablonku můžete razítkovat i více barvami. Po skončení razítkování nezapomeňte razítko omýt. Opatrně sundejte šablonku a nechte barvy zaschnout (podle druhu barvy asi 24 hodin) a zažehlete.