Pouzdro na šitíčko

Budete potřebovat: bavlněné látky, výztuž ronopast (ronofix), pro prkennější vyztužení decovil, gumičku na kapsičku, fleece (minky nebo filc) na místo pro jehly, špendlíky a zip.
 


1) Připravte si dva obdélníky ronofixu ve velikosti, v jaké chcete mít pouzdro. V mém případě je to 19 x 26 cm. Zaoblete rohy například s pomocí hrníčku.
2) Na oba díly ronofixu nažehlete látku a prošijte, aby se ronofix nevlnil.
3) Vnější stranu pouzdra můžete vyzdobit podle svého.
4) Pak se pusťte do vnitřní strany pouzdra. Pouzdro si můžete vybavit podle vlastní fantazie.
5) V mém případě jsem do pouzdra dala malý čtvereček vyplněný bavlněným vatelínem jako jehelníček, abych si mohla zapíchnout jehly a špendlíky při šití a malinkatou kapsičku na navlékáček na nitě.
6) Pak jsem našila obdélníček z minky, který jsem obšila jen kolem dokola, kde budu mít připravené jehly.
7) Na druhou stranu jsem našila nabíranou kapsičku do gumičky.
8) Až máte obě strany hotové, položte je lícovou stranou k sobě a při okraji entlovacím stehem přišijte k sobě. Pokud chcete mít pouzdro ještě pevnější, tvrdší, vyztužte ho ještě jednou vrstvou decovilu ještě před obšíváním.
9) Pak si přišpendlete zip podle obrázku. Dejte pozor, aby byl jezdec zipu správně, tedy směrem ven. Na uvedenou velikost pouzdra jsem použila zip o délce 45cm, ale klidně si raději připravte malinko delší, bylo to trošku na knop. Pak zip přišijte k okraji pouzdra. Nezapomeňte v místě, kde zip vyčuhuje ven vynechat místo, aby šel zip zastrčit dovnitř, na obrázku jsou místa označena přerušovanou čárou.
10) Vyzkoušejte si, že lze zip v pořádku zapnout. Pokud ne, ještě je šance ho vypárat a přešít. Naštěstí se mi to podařilo hned napoprvé.
11) Přebytečnou délku zipu zastřihněte a místo obšijte.
12) Nakonec vložte vyčnívající ocásek zipu dovnitř pouzdra a připravte si proužek látky na lemování okraje.
13) Nakonec pouzdro olemujte.
14) A je hotovo!
 
Více na blogu: Pouzdro na šitíčko nebo ve fotogalerii: Potřeby na šití a patchwork