Malý kapsář

A jak na výrobu kapsáře?

Na výrobu tohoto malého kapsáře budete potřebovat bavlněné látky, tenký vlizelín, ronofix (ronopast), špendlíky, dva knoflíky.


1) Podle obrázku si připravte a nastříhejte všechny díly hned 2x. Horní část kapes jsem zakulatila podle talíře s velkým průměrem, využila jsem skleněný talíř z mikrovlnné trouby. Proužky na zavěšení jsem na jedné straně zakulatila podle hrníčku.
Oba největší obdélníky zádové části podžehlete ronopastem, aby kapsář držel tvar. Kapsičky jsem podžehlila na vnější části vlizelínem, z vnitřní části ronopastem. Všechny čtyři dílky proužků na zavěšení jsem podžehlila pouze vlizelínem.

2) Oba podžehlené díly větší kapsy položte lícem k sobě a sešijte v horní zakulacené části. Po sešití můžete zubatými (entlovacími) nůžkami ještě obstřihnout okraj.
3) Kapsu přetočte na líc a vyžehlete. Prošijte těsně kolem horního okraje, aby kapsa hezky držela tvar.
4) Na vnější díl menší kapsy našijte obrázky, fantazii se meze nekladou. Můžete vymyslet jakoukoliv ozdobu.

  1. Stejně jako u větší kapsy postupujte i při šití menší kapsy. Položte oba díly lícem k sobě a po rubové straně sešijte pouze nahoře v zakulacené části.
  2. Po přetočení na líc a vyžehlení, prošijte u horního okraje.
  3. Položte si obě kapsičky na sebe, dole bude ta menší. Sešijte obě kapsy při kraji k sobě.
  4. Na horní kapsičce asi 5,5 cm od okraje udělejte z obou stran šev. Nezapomeňte nahoře zapošívat. Vzniklé tunýlky jsou určeny na tužky a propisky.

9) Připravte si proužky za zavěšení kapsáře. Lícem je položte na sebe a obšijte podle nákresu. V zakulacené části obstřihněte zubatými nůžkami.
10) Proužky přetočte na líc a vyžehlete.
11) Našijte si kapsičky na velký obdélníkový (zádový) díl kapsáře.
12) Podle obrázku přišijte proužky na zavěšení na horní část obdélníku.

13) Pokud chcete ještě nějak vyzdobit horní polovinu kapsáře, teď je ten pravý čas.
14) A blížíme se do finiše – sešijte k sobě oba velké obdélníky lícem k sobě. Dávejte pozor, aby vám proužky na zavěšení nezůstaly ve švu. V horní části vynechte velký otvor, abyste mohli přetočit celý kapsář na líc. Zapošívejte!
15) Přetočte celý kapsář na líc, vyžehlete a v horní části zašijte otvor.
16) Přišijte knoflíčky na zavěšovací proužky a kapsář se hotov.

 

A ještě drátkovaný závěs:

Před každým drátkováním je třeba udělat si nákres v reálné velikosti. Moc mi pomohl.

Drátek je potřeba nejprve potřeba zahřát tak, že ho hladíte kouskem látky. Pak je drátek krásně tvárný a vyhladí se případné zákruty.