Fleecový polštářek podle PŽ

 

Na výrobu tohoto polštářku podle Praktické ženy (leden/únor 2013) budete potřebovat:

Fleece, různé bavlněné látky, oboustranně zažehlovací vlizelín, pečící papír na žehlení, nůžky, barevnou bavlnku, jehlu, kružítko, tužku, vnitřní polštářek a hlavně letošní první dvojčíslo Praktické ženy.

Pracovní postup:

1)      Z fleecu ustřihnete dva čtverce o straně 65 cm. Případně přizpůsobte velikosti vnitřního polštářku (ten můj je o straně 35 cm).

2)      Doprostřed fleecového čtverce zažehlete přes pečící papír čtverec vlizelínu o velikosti polštářku, tedy 35x35 cm.

3)      Na zažehlený vlizelín si kružítkem nakreslete různě veliké kruhy. Obtáhněte je Zpřípadně ještě tužkou a opatrně vystřihněte vnitřní části těchto kruhů. Uprostřed polštářku vám vzniknou různě velké kruhové otvory.

4)      Tyto otvory zakryjte kousky různých látek a zažehlete je přes pečící papír. Látky si nestříhejte zbytečně velké, spíše si mezi látkami si nechávejte mezery, aby později lépe držela krycí látka.

5) Takto vypadají kruhy po zažehlení látek.

6) Pak si ustřihněte čtverec z nějaké světlé tenké bavlněné látky o velikosti 35x35 cm a překryjte tímto čtvercem jednotlivé kousky látek a zažehlete.

7) Ručně jednoduchým stehem obšijte všechny kruhy. Kdo chce, může obšít místo v ruce na šicím stroji. Asi to bude rychlejší, ale  možná ne tak efektní.

8) Na každé straně nastříhejte (nebo řezacím kolečkem nařežte) třásně o šířce 2 cm a délce asi 14 cm. To samé udělejte i na druhém zadním kusu fleecu.

9)  Položte na sebe přední a zadní díl polštářku a svazujte k sobě proužky z horní i spodní strany na uzel. Až budete mít tři strany hotové, vložte vnitřní polštářek a svažte i poslední stranu.

10) Uzlování je skutečně mnoho, ale myslím, že výsledek stojí za to!

 

Další foto najdete ve fotogalerii: Patchwork, dekorace a doplňky do domácnosti a Deky, polštářky, zavinovačky nebo na blogu: Blog .