Cestovní polštářek

 

 V létě nás s dětmi čekalo troška cestování. Na výletech to bylo s odpoledním spinkáním komplikovanější. Pokud usnou v autě nebo v krosničce na zádech, ušila jsem jim cestovní polštářky kolem krku na opření hlavičky. Pokud si je chcete ušít se mnou, mrkněte na návod. Všem přeji pěkné letní cestování a hlavně šťastné návraty!

  1. K ušití cestovního polštářku budete potřebovat: nůžky, špendlíky, bavlněnou látku (jeden nebo dva vzory), na zpevnění okrajů paspulku (kédr) nebo zkuste šikmý proužek a pletenou šňůrku, vnitřní výplň, jehlu, niť a střihový papír na vytvoření střihu.
  2. Nejprve si podle nákresu vytvořte střih. Rozměry jsou uvedeny pro dětský polštářek, pokud chcete šít polštářek pro dospělého, udělejte si střih na míru.
  3. Podle šablony vystřihněte z obou látek potřebný tvar.
  4. Přišpendlete si k okraji jedné z látek z lícové strany paspulku podle nákresu. Paspulka nemusí být našita kolem celého polštářku.

 

  1. Pokud použijete místo hotové paspulky šikmý proužek a šňůrku, dejte pozor na přesné vsazení šňůrky dovnitř proužku. V detailu je vidět vyvedení konce paspulky před sešíváním. 
  2. Po přišití paspulky ještě můžete k hornímu okraji našít poutko na zavěšení (třeba na batoh).
  3. Položte obě látky lícem k sobě. Pečlivě přišpendlete okraje obou látek k sobě a sešijte. Okraj začistěte entlovacím stehem. Nezapomeňte vynechat otvor k otočení sešitého polštářku na líc.
  4. Nakonec naplňte polštářek nějakou výplní. Na trhu je jich celá řada, ať jsou to polystyrénové kuličky, molitanová drť, vatelín, bavlna nebo pohankové slupky či usušené květy levandule. Otvor pevně zašijte.

Dětem přeji příjemné cestování!

 


Máte nějaký dotaz k návodu?

Datum: 11.01.2019

Vložil: Petra Škárová

Titulek: Kapsáře do auta

Dobrý den, nemáte návod i na kapsáře do auta? Děkuju a pěkný den

Odpovědět

—————

Datum: 28.10.2013

Vložil: Marta

Titulek: ráda se učím

moc a moc se mi líbí srozumitelný postup opravdu šikulka .Jen kdyby tam bylo více takových postupů a rad dík

Odpovědět

—————