Blog

Mikulášské punčochy

11.11.2014 22:01

Loni touto dobou jsem se pustila do docela náročného šití. Koupila jsem super látkový panel mikulášských punčoch pro děti a šila a šila. Musím se přiznat, že jsem docela dlouho pátrala po takových punčochách, které by neměly na obrázku Santa Clause nebo soby.  Tihle sněhuláci mě prostě dostali! Krásně zimní!

A protože máme dvě děti vlastní a dva synovce, vznikly punčochy čtyři. Takže to byla taková malá pásová výroba.

Vždycky byly dvě a dvě punčochy stejně.

Letos je určitě zase vytáhnu a dětem na Mikuláše nachystám.

Další fotky zde: Vánoční a Mikulášské tvořeníčko

 

—————

Watercolor - polštářek

28.10.2014 21:38

V patchworkovém klubu jsme si s kolegyňkami minulý týden vyzkoušely jednoduchou patchworkovou techniku watercolor. 
A protože s vánocemi nás v obchodech straší letos už od září, vyzkoušela jsem watercolor z krásné látky s vánočními hvězdami. Myslím, že čas do vánoc nám už uteče jako voda. 

Tahle technika mě docela baví. Je jednoduchá a rychlá.

Polštářek je na zip na zadní straně.

 

Věrce se také všechen watercolor moc podařil, tak mrkněte zde: www.verpatch.blogspot.cz/2014/10/watercolor.html

 

—————

Sedáky na židle

28.10.2014 21:26

Židle z Ikea máme doma už pěkných pár let. S myšlenkou ušít sedáky si pohrávám už asi stejně dlouhou dobu. Moc se mi do nich nechtělo. Přeci jen - máme těch židlí šest. 
Chtělo to ale nápad. Něco neokoukaného. Nemusí to přece být sedáky čtvercového tvaru nebo přesně ve tvaru židle...

A proč ne sedák ve tvaru šestiúhelníku.

Sedák jsem šila z šesti trojúhelníků. Ty jsou zase složené ze čtyř menších trojúhelníků. Práce šla docela rychle od ruky. 
Nakonec jsem ještě sešitý šestiúhelník obšila proužkem, abych sedák trošku zvětšila, aby se na něm pohodlněji sedělo.

Sedáky nám už zdobí židle. A myslím, že nejen zdobí, protože jsou vyplněny molitanem, jsou měkké a hřejí. Zima se blíží...

—————

Záložky do knihy

28.10.2014 21:15

S dětmi každý večer čteme a je to moc fajn! Teď čteme většinou knihy s příběhy na pokračování a záložky do knihy se nám teď nesmírně hodí, protože se ve čtení střídáme s tatínkem.

 

A proč ne záložky šité? A podzimní motiv muchomůrek se mo moc líbí! A je v tomto období aktuální.

 

Nakonec vznikly záložky hned dvě. Jedna s kratší gumou do menších knih a jedna s delší, aby se dala vložit do knihy větší.

 

Děti je nosí i jako indiánské čelenky.

 

Až bdu mít chvilku, přihodím i návod!

—————

Veselé hexagonové prostírání

24.08.2014 15:24

Šití patchworkových vzorů přes papír mě moc baví! Je to mnohem přesnější šití, než to z jednotlivých dílků. Tyhle "happy hexagony" jsou podle mě opravdu úžasné! Pohrála jsem si s barvičkami a vznikla tato veselá prostírání pro děti. Snad už budou děti konečně snídat!

Tyhle Happy hexagony najdete např. v této knížce: ayumills.blogspot.cz/2013/06/zakka-along-20-patchwork-please-kicked.html.

Hodila by se mi...

Našla jsem i předlohu k vytištění. Vytiskla jsem si dvě velikosti. Velký šestuúhelník před formát A3 a menší jako pošálky na A4. Odkaz najdete zde: www.handcraftedgreetings.com/iristmpl.php

Kdybyste se chtěli pustit do rýsování šestiúhelníků, určitě se bude hodit kružítko. Ale zde najdete jaké postup, jak na předkreslení vzoru: 2olivesblog.blogspot.cz/2013/11/jak-na-hexagonovou-prostirku.html.

Jsem zvědavá, jak dlouho nám vydrží prostírání čisté! Bílá je pro děti trošku nepraktická bavička...

Více foto zde: Patchwork, dekorace a doplňky do domácnosti

—————

Moje první Tilda

20.08.2014 22:18

Postavičky od Tildy se mi vždy opravdu líbily. A jejich andělky obzvlášť. Tahle vznikala docela dlouho a pomalu, ale už jsem ji dokončila. Snad bude dobře strážit naše rodinné štěstí.

Moc se mi líbí kombinace šití a drátkování.

Takže jsem to spojila dohromady a udrátkovala křídla a srdíčko.

Z výsledku jsem docela nadšená. Těším se, až se pustím do šití další postavičky...

Další fotky najdete zde: Tilda 

—————

Pokojíček pro panenky II

20.08.2014 22:08

Letos vznikl domeček číslo dvě, není sice náš, ale je jistě v dobrých rukou. Tentokrát je pokojíček vyveden ve fialových barvách. Majda ho ukukovala ze všech stran!

Pokojíček jsem šila podle objednávky do fialova. A fialovou mám opravdu ráda. Dno jsem ušila ze čtverečků a vypadá jako patchworkový koberec. Na stěnách jsou kapsičky na malinkaté panenčino vybavení. Myslím si, že pokojíček z dřevěné bedničky je fajn, protože je skladný a lehký na přenášení. Holčičky si s ním mohou hrát skoro kdekoliv.

 

Naše růžová verze pokojíčku je zde: Růžový pokojíček pro panenky. Další fotky najdete zde: Šité hračky pro děti
 

 

—————

Levandulové ubrouskování

20.08.2014 21:59

Dřevěná krabička s dřevěnými cívkami na krajky a stužky, zdobená ubrouskovou technikou, vznikla během čtyřiadvaceti hodin. Tak se podívejte, čím jsem si zuase udělala radost a co bude umístěno na čestném místě v mé budoucí nové pracovničce :-).

Stejnou dřevěnou krabičku koupíte snad v každém hobby marketu. Stojí kolem sta korun. Vyzdobit si ji můžete jakýmikoliv ubrousky.

Na levanduli mám slabost. Líbí se mi jednoduchý vzhled a barva této bylinky. Vzpomínkám na provoněný vzduch Provence právě při sklizni levandule... prostě romantika!

Cívky, chcete-li namotávátka, na stužky jsem zakoupila od jedné virtuální kolegyňky švadlenky. Vyráběl je její tatínek, který se touto činností baví. Udělal je moc hezky a já z nich mám pořád velikou radost.

A jen pro představu o velikosti cívek, dávám tuto fotku. Velká měří kolem 12 cm na výšku a dvě menší jsem dostala jako vzorky. I ty jsou moc krásné!

Další foto zde: Ubrousková technika

—————

Taška s bambusovými uchy

20.08.2014 21:33

Poslední dobou jsem přímo ulítlá na kabelky. Nejraději bych měla ke každé barvě oblečení nějakou v záloze. Ale to je u ženských asi normální, ne?

Z této kabelky mám opravdu velikou radost. Tuhle krásnou látku jsem koupila na Prague Patchwork Meetingu na jaře na stánku u Melluzinky. Bambusová ucha jsem měla v záloze doma už delší dobu.

Nejprve jsem si myslela, že pro Vás nachystám podrobný šicí postup. Ale ouha, těsně před koncem šití, kdy jsem měla všívat babusová ucha jsem pohořela - ucha se mi nevešla pod rameno šicího stroje, tak návod nemám. Ucha jsem všila jak se to dalo, tedy hlavně ručně.

Přední strana tašky je hladká, na zadní stranu jsem udělala jako již tradičně zipovou kapsičku na peněženku. Je tak lépe po ruce.
Spodní část je ušita z pevnější pružné rifloviny a prošita ozdobným stehem. Bambusová ucha drží vyztužené proužky z rifloviny.

Už jsem párkrát tašku vytáhla do práce a i přes to, že jsou bambusová ucha tvrdá, nosí se hezky i přes ruku.


Fotky najdete i ve fotogalerii: Tašky, batůžky, peněženky

 

—————

Drátovaný lustr

13.08.2014 21:31

Vždycky jsem na internetu obdivovala krásné práce zkušených "drátovaček". Jejich díla jsou precizní a krásná. Pro drátované věci mám opravdu slabost.
A moc mě zaujala právě různá drátovaná stínítka lamp a lustry. Když jsme začali dětem zařizovat pokojíček, začala jsem si pohrávat s myšlenkou, pustit se do výroby drátovaného lustru. No, přiznám se, že realizace byla nelehká a výsledek není úplně dokonalý, ale už visí :-)!

Pokojíček postupně zdobím obrázky a doplňky se zvířátky. Přemýšlela jsem dlouho, které zvíře půjde hezky drátkovat, až mě napadl slon. A na lustru jsou hned tři.

Lustr jsem kromě slonů zdobila i barevnými průsvitnými korálky.

Bylo hodně náročné dodržet tvar. A kruh opravdu není dokonalý.

Další fotky zde: Drátkování a korálky

—————


Komentáře

Komentáře k článkům na blogu

22.07.2013 01:00
Pokud chcete vkládat komentáře k jednotlivým článkům mého blogu, klikněte prosím na nadpis článku a pak sjeďte kurzorem úplně dolů na stránku. Zobrazí se vám formulář na vzkazy. Budu moc ráda, když mi nějaký vzkaz zanecháte!!!

—————