Blog

Věnec na dveře

05.01.2016 22:42

Letos jsem si nějak moc nelámala hlavu s venkovní vánoční výzdobou. Nechtěla jsem to přehánět, domeček nemáme z venku ještě úplně dokončený.

Věnec na dveře to ale chtělo. Po zkušenostech z minulých let jsem nechtěla nic opadavého, abychom neměli pořád zádveří plné jehličí. Tak jsem vsadila na šití.

Na vymýšlení a inspiraci jsem si dala opravdu na čas. Hledala jsem prostě NĚCO! Aby to nebylo jen takové obyčejné a ani moc složité. Aby se nespotřebovalo moc látek... 

A tenhle tvar věnce to vše splňoval. Vypadá složitě, ale je naprosto jednoduchý. Inspiraci jsem nalezla zde: www.checkerdist.com/products/PQD-210. Návod si můžete zakoupit.

Viděla jsem super fotku i zde: s-media-cache-ak0.pinimg.com/originals/78/f7/c2/78f7c2ebd4f6ba50e078ce5598ac590d.jpg, protože věnec nemusí sloužit jen k zavěšení, ale i k dekorování svícnu nebo vázičky na stole.

A jak na něj? Potřebujete jen 12 stejných čtverců (v mém případě o velikosti 5" - pět palců, ale mohly být spíš menší). Použijte na každou stranu jinou látku, případně na jednu stranu do středu i látku třetí. Mě se nechtělo je obracet (šít po rubu), tak jsem je vyztužila ronofixem, sešila k sobě a ořízla vlnitým řezacím kolečkem.

Pak už jen ručně sešila u každého dílku rožky k sobě a jednotlivé díly dokola. Asi by těch dílků mohlo být i méně.

Mám z něj prostě radost. Ještě musím udělat i foto, jak vypadá na dveřích. Chvilku to totiž trvalo, než věnec visel. Zelená barva je laděná k fasádě.

 

—————

Hladové příšerky / Hungry monsters

05.01.2016 21:55

Představuji vám nový živočišný druh - hladové příšerky nebo-li hungry monsters. Živočichové jsou to nenároční, ale pořád hladoví! Nejvíce si pochutnávají na špinavých ponožkách, smradlavých trenýrkách, onošených punčocháčích, politých a zašpiněných tričkách. A nejvíc jim chutná prádlo jejich majitele! Proto chováme dvě, protože děti máme také dvě!

Nevím, jak to máte vy, ale s nových domem a novými dětskými pokojíčky nastal problém se špinavým prádlem. Nejenže kam to upadlo, tam to leželo, dokud to maminka neuklidila, ale ponožky nám nežrala jen pračka, ale mnohdy jsem ani dvě stejné nenašla, abych je to dé pračky mohla dát. A koš se špinavým prádlem, i když stojí hned přede dveřmi, byl daleko.

Vyřešila jsem to rafinovaně a zatím, po víc jak týdnu používání, se to osvědčilo... Pořídili jsme si prostě  tyhle hladové příšerky. Tedy, přesněji nám je pořídil Ježíšek, i když děti ví, že jsem mu pomáhala.

Děti je každý večer krmí, aby neměly hlad! 

Snad to vydží a opět budu házet do pračky celé páry ponožek a nebude se dětem v pokojíčku válet na ruzných místech spousta prádla.

 

Ještě musím napsat, že nápad to není můj, i když realizace je čistě autorská. Inspirovala jsem se zde: blog.spoonflower.com/2014/12/hungry-monster-laundry-bags-1.html. Ten nápad se mi zatraceně líbil!

Moje příšerky mají hlavy ušity z medvídkového fleecu a tělíčka z bavlny. Jsou pořádně vyztužené ronofixem, protože mám ráda, když drží tvar. A visí na poutkách se suchým zipem na zábradlí.

Doufám, že nebudou hladové!

—————

Polštářky pod stromeček

05.01.2016 21:20

V novém roce 2016 přeji všem hlavně zdraví! Vše ostatní si koupíme... 

A všem švadlenkám přeji, aby šla práce hezky od ruky, šití jen z krásných látek, málo zlomených jehel, spoustu bezvadných výtvorů a žádné kostlivce do skříně!

 

A hned si neodpustím konstatovat - pěkně ten svůj blog flákám... Ale mám pořád pocit, že nestíhám! Na psaní jsem si opravdu čas neudělala a je mi to líto! Před Vánoci jsem ale hodně šila a šila a šila. Tak se těšte na novoroční nášup mých výtvorů. Začnu zlehka...

 

Tyhle polštářky z úžasného pevného plátna s motivy z Londýna jsem šila pro mého bratra pod stromeček. Vlastně ani nevím, jestli se mu líbily ("brácho, líbí se ti???"). Snažila jsem se je ladit do interiéru - s tmavě šedou až černou sedačkou a kuchyní do červena.

Na zadní stranu jsem dala heboučké černé minky. Neznám lepší materiál! Můžete si vybrat chladivou nebo hřejivou stranu.

 

Musím se ale přiznat, že první polštářek jsem totálně pokazila a rozhodla jsem se pak raději ušít dva nové a jinak. Nejprve jsem vymyslela zaoblené rohy a červenou paspulku kolem celého přední strany polštáře. Vypadalo to dobře. Jenže, když jsem přišila skrytý zip a našívala minky, tak se mi nějak vytáhlo a nevypadlo to hezky. Zároveň polštář nedržel tvar. Paspulka se prohýbala a krčila. Málem letěl do koše... Slouží doma. Když se nedaří, tak se nedaří!

Bez paspulky a vytahaného pokrčeného minky vypadají nové polštářky líp.

 

—————

Na dopisy

21.10.2015 13:17

Po nastěhování jsem zjistila, že nám chybí schránka na dopisy. Né, že bychom ji vůbec neměli, ale koupili jsme schránku, která se umístí do sloupku na plot u branky. Ale plot ještě nestojí a schránku tedy nemáme kam umístit. Přemýšlela jsem, jak to udělat, abychom měli kam dostávat poštu. Nabízela se nějaká papírová krabice, bednička přede dveře..., ale proč ji vlatně neušít! 

Takhle to tedy dopadlo, už visí.

Je to obyčejná kapsa, laděná barevně k fasádě. Vyztužovala jsem dvojitě ronofixem a záda ještě k tomu všemu decovilem, aby se neprohýbala a nelámala.

Protože je pod střechou tak do ní snad pršet nebude. A kdyby náhodou, tak jí vyrobím ještě nějaké zavírání nebo stříšku.

A aby bylo jasné, že sem mají vhazovat pošťáci poštu, je na ní našito číslo popisné a obálka. Připevňovala jsem ji včera už po tmě, tak snad nevisí moc křivě.

No, snad mi manžel až se vrátí ze služebky nevynadá, co to mám za nápady :-). 

Těším se na první poštu!!!

—————

Winding ways

20.10.2015 21:50

Po strašně dlouhé odmlce se zase hlásím. Konečně se vše začíná zajíždět a mám trošku času na svoje webovky. Dovolenkovali jsme se v Chorvatsku a končila jsem v práci. A změn bylo ještě více. V posledních měsících mě totálně pohltilo stěhování. A podařilo se mi být několik týdnů offline, což jsem si docela užila. Internet je prostě žrout času!

Protože jsme se přestěhovali do nového domečku, můžu s čistým svědomím prohlásit, že je asi lepší vyhořet, než se stěhovat. Když jsem viděla ty plné bedny krámů a všeho, zmocnila se mě obrovská panika. Ptala jsem se manžela, kde máme Pepo. Zdárně jsme to však s pomocí několika kamarádů zvládli a bydlíme. Zařizujeme se vlastně ještě i po měsíci pořád a máme spoustu nedodělků. Obrázky na zdech ještě nevisí, něco je potřeba ještě dokončit. Možná to znáte. Zútulňujeme postupně. Neodpustila jsem si ale nový ubrousek na jídelní stůl. Tak nahlédněte do naší obývací kuchyně...

Vzor se jmenuje winding ways a konečně jsem se dostala k tomu, abych vyzkoušela šablonky, které jsem si už někdy loni nechala poslat z Ameriky. Šablonky jsou od Marti Michell: www.frommarti.com/windingways.shtml a jsou moc fajn. Musela jsem obloučky řezat malinkým řezákem, ale celkem rychle to přibývalo. Horší bylo naopak šití obloučků. Raději jsem si asi měla vybrat větší šablonky, ty moje jsou šesti palcové. Možná bych se s tím poprala lépe.

Ale jako prototyp docela ujde a parádu udělá. 

A co mě ještě čeká? Nemám kompletně přestěhované všechny věci ze své bývalé pracovny...  Musím se na to vrhnout, abych se mohla pochlubit fotkami nové pracovny. Tak snad někdy příště.

—————

VÝZVA - Společné šití: bloky na deku / červen 2015

24.06.2015 21:41

Už dlouho toužím mít svou vlastní patchworkovou deku. Deku z krásných složitých vzorů. Dosud jsem neměla tolik trpělivosti, abych se do něčeho podobného pustila, ale s děvčaty v klubu jsme se trošku hecly a uvidíme, co z toho bude. Přeci jen, je to běh na dlouhou trať a deka jistě nevznikne za týden nebo za měsíc. Určitě by bylo rychlejší použít klasické patchworkové vzory, čtverečky, proužky..., ale zkusím něco složitějšího. Pokud chcete, můžete se do šití pustit společně s námi. Postupně budu zveřejňovat již ušité bloky, tak se nechte inspirovat.

Budeme šít bloky o velikosti 12 palců, které najdete např. zde: wombatquilts.com/free-paper-piecing-patterns/. Přemýšlím o dvanácti nebo šestnácti blocích. Deku chci velkou, aby mohla sloužit i třeba jako přehoz přes postel.

Blok první: Garfunkel

Tento blok složený ze šesti šestiúhelníků mě doslova dostal jako první. Šil se moc hezky.

Nakonec se mi docela podařil, i když jsem párala střední část, kterou jsem měla nejprve světlou, ale pak jsem ji radši sladila s pozadím.

Z tohoto bločku mám opravdu radost! Najdete ho zde, pokud bude fungovat odkaz: 627handworks.com/wp-content/uploads/2013/06/Block-Rockn-Week-08-Garfunkel.pdf . Nebo možná se k odkazu proklikáte zde: 627handworks.com/?s=Block-Rockn-Week-08-Garfunke , či přímo na pdf sem: 627handworks.com/wp-content/uploads/2015/06/Block-Rockn-Week-08-Garfunkel.pdf. Jinak se mi ověte.

Blok druhý: Geo Star

Druhý bloček ve tvaru hvězdy je tvořen z osmi dílů. Bylo to šití o poznání komplikovanější, zvláště při sešívání všech dílků dohromady.

Osmicípá hvězda je méně kontrastní, ale i tak se mi líbí.

Chtěla bych, aby na dece bylo víc vzorů ve tvaru hvězdy.

Musím víc trénovat přesné šití. Tento vzor vypadá jednoduše, ale už se v něm žádná chyba neztratí.

Vzor na tuhle hvězdu jsem si stáhla zdarma na craftsy: www.craftsy.com/pattern/quilting/home-decor/geo-star-1/64079?ext=pin-share

 

Tak co, pustíte se do společného šití se mnou? Ať je nás na to víc!

 

Další fotky zde: Patchwork, dekorace a doplňky do domácnosti

—————

Sew together bag na minižehličku

24.06.2015 21:04

Před měsícem jsme na společném šití našeho klubu šily zipové kosmetické taštičky známé pod názvem "sew together bag". Střih najdete na craftsy zde: www.craftsy.com/pattern/sewing/accessory/sew-together-bag/36309, ale přiznám se, že jsem ho nepotřebovala. Návodů a postupů je na pinterestu víc než dost, stačí si je vyhledat. A každá jsme potřebovala jinou velikost, tak jsem se do taštiček pustily společně a myslím, že se hodně vydařily!

Dlouho jsem vymýšlela, na co vlastně taštičku použiji a nakonec jsem vymyslela, že bude sloužit k uložení minižehličky (na hot fix). Nemám ráda, když šiju něco jen tak, do zásoby. Všechno co dělám, musí k něčemu sloužit. Máte to také tak?

Vnitřní kapsičky jsem dělala jen dvě, protože jsem potřebovala uložit pouze výměnné nástavce do jedné a třpytky do druhé.

Pohrála jsem si barvičkami a konečně našla využití pro černou látku s krejčovskými pannami. Každý zip má jinou barvu.

A samozřejmě jak už je u mě zvykem, nezůstalo jen u taštičky. K minižehličce jsem si pořídila i žehlící podložku. Žehlení tak  můžu mít vždy po ruce, což se zvláště u šití přes papír moc hodí.

Jak se taštička vydařila Věrce najdete zde na jejím blogu: www.verpatch.blogspot.cz/2015/06/tasticka-se-zipy.html. Je moc pěkná a má úplně jiné využití!

Další fotky jsem dala do fotogalerie: Potřeby na šití a patchwork

 

—————

Fialová kabelka Santoro

11.05.2015 21:51

Kolegyňka z práce odchází na mateřskou dovolenou a přála si nějakou kabelku. Nejlíp fialovou... Doma jsem našla právě tyto Gorjuss Santoro panenky ve fialové, tak jsem se mohla do tašky pustit. Za jedno odpoledne jsem zvládla celou tašku. Děti naštěstí po obědě hezky usnuly a nechaly mi prostor na šití.

Spolu s touto krásnou bavlněnou látkou jsem přidala i koženku na dno, aby se taška hned tak neušpinila. Myslím, že je to docela praktické. Uši jsou nakonec z popruhu a přidala jsem i posuvný popruh přes rameno na dvou karabinách, třeba tašku využije i ke kočárku.

Bohužel jsem někde ztratila střih předchozí tašky, takže nakonec se taška vyvedla torchu menší, ale myslím, že i tak se do ní hodně vejde.

Horní zapínání je na zip, dokonce se mi podařilo sehnat zip ve fialové barvě. Tak docela ladí!

Podšívka je také z bavlny, světlejší fialová s barevnými puntíky.

Nezbývá mi než doufat, že se taška líbí a že ji kolegyňka bude nosit :-).

 

Další foto zde: Tašky, batůžky, peněženky

—————

Kapsička na koloběžku

10.05.2015 18:06

Velikou koloběžku jsem si už dávno přála! 

Honit dvě děti, co už docela slušně jezdí na kole, je někdy docela nadlidský výkon! Tak jsem přesvědčila svého úžasného manžela, že už tu koloběžku fakt nutně potřebuji. Zrovna byla i trošku slevněná, takže to nebyl až takový zásek do rozpočtu... Přiznám se, že jsem z koloběžky fakt nadšená! Už nemusíme s dětmi jen jezdit po ulici, ale vydáváme se i na delší trasy. A vzhledem k tomu, že neustále zastavují (pití, přestávka, čůrat atd.), mi ani nevadí, že musím zastavovat - z kola by se mi slézat pořád nechtělo. 

Potřebovala jsem ke koloběžce fakt nutně nějakou taštičku, kapsičku na řidítka, abych si do ní dala klíče, zámek, kapesníčky atd. Vrhla jsem se na šití skoro hned. 

Kapsička je šitá z krásné  bavlněné látky z kolekce  Andrea Victoria Fabric od Riley Blake Designs, kterou už doma syslím docela dlouho a černé koženky. Je připevněna dvěma popruhy na suchý zip na řidítcích a jedním na kostře, aby pevně seděla. Na přední části je suchý zip.

Přes celou přední část je zip, kterým se taštička otevírá. Spodní růžky jsem odšila. Kapsička vypadá malá, ale vejde se do ní opravdu docela dost drobností.

Mám opravdu radost. Snad nám bude počasí přát a letošní sezónu si užijeme na dvou kolech.

Další fotky ve fotogalerii: Tašky, batůžky, peněženky

—————

Nová kabelka

22.03.2015 21:29

Včera bylo moc krásně. To počasí na začátku jara mám moc ráda. Do oken fary, kde jsme šily s děvčaty z patchworkového klubu, sluníčko krásně svítilo a já si užívala šicího dopoledne. 

Nevěřila jsem, že můžu mít abstinenční příznaky kvůli šití, ale bylo tomu tak. Měsíc jsem nesáhla na stroj a na společné šití jsem se opravdu moc těšila! 

Ráno jsem si v přivstala, abych ještě stihla trošku uklidit a uvařit oběd. V 5:58, aniž bych nechala budík v 6:00 hodin zvonit, jsem vstávala - syn se napřímil na posteli... V šest deset vylezl z postele manžel a v šest patnáct dcera. Piřznám se, byla jsem na infarkt. Nestihla jsem ani vyndat nádobí z myčky. Pěkně mi ten den začínal. A to byla sobota, kdy se vstávat opravdu nemusí! Hlavně klid...

Před devátou jsem už ale doma neměla stání a spěchala na faru. Naše setkání mě vždy nabije velikou energií (skoro na celý měsíc). Takový očistný babinec bych doporučovala všem ženám. A když do toho i něco vznikne... to je pak paráda!

A co tedy vzniklo? Sešlo se nás pět a dvě děvčata šila prostírání nebo obal na polštářek s motivem tulipánů, dvě děvčata se pustila do kabelky a já jsem si vymýšlela střih na svou kabelku. Už jsem měla trošku představu.

Mám z ní strašně dobrý pocit.  Jsem tedy přesněji řečeno nadšená. Je to kombinace černé koženky od Kampet, koupila jsem k ní i černá koženková ucha a látka je z úžasné kolekce Lost & Found Love od Riley Blake Designs. Ta červená látka mě dostala totálně. Škoda, že jí mám jen půlmetr, který je vlastně skoro pryč.

Je to moje první kabelka, kde nejsou žádné kapsy ani  kapsičky. Od té doby, co mám organizér do kabelky, tak je vlastně ani nepotřebuji: Organizér do kabelky.

Neodpustila jsem si ale zapínání na zip. Spíš pro jistotu, abych z tašky nic nevytratila. 

A podšívka uvnitř kabelky je červená, do černé se mi moc nechtělo. Kabelka bude uvnitř přehlednější.

Jak ten den špatně začal, o to lépe skončil. Ještě jsme si odpoledne užili s dětmi jarního sluníčka na domečku v Černé Hoře. Spokojení jsme byli všichni.

Tašky, batůžky, peněženky

—————


Komentáře

Komentáře k článkům na blogu

22.07.2013 01:00
Pokud chcete vkládat komentáře k jednotlivým článkům mého blogu, klikněte prosím na nadpis článku a pak sjeďte kurzorem úplně dolů na stránku. Zobrazí se vám formulář na vzkazy. Budu moc ráda, když mi nějaký vzkaz zanecháte!!!

—————