Blog

Kabelka Simonka

11.07.2016 22:06

Šiju, opravdu šiju... Ale nějak nemám tolik času, kolik bych chtěla. S teplými dny přišlo delší trávení času venku na zahradě a čas na šití byl značně omezen, a na blog se mi ho také nějak nedostává. Pokusím se ale přesto vše postupně napravit. Začnu kabelkou Simonkou podle časopisu Marina Quilt.

Kabelku jsem šila vlastně už strašně dávno s děvčaty v klubu. 

Střih se mi moc líbil, dlouho jsem vybírala látky. Tyrkysová koženka od Kampet byla jasná volba. Jenže jsem si k tašce nějak nevytvořila vztah. A přiznám se, že mě to i docela zaskočilo. Nebylo to prostě na první dobrou. Takže na úplné dokončení si počkala dobré dva měsíce.

Možná i proto, že jsem poslední dobou zvyklá na velké tašky a tahle je prostě malá. No, když na to přijde, vejde se do ní vše, co potřebuji, ale ani malý nákup do ní prostě nenarvu :-). A hlavně se mi moc hodí taška v těchto barevných tónech, takže konečně přošla na milost.

Vynechala jsem velikou klopu, kterou má Bellet v časopisu a přidala magnetické zapínání dovnitř vnější kapsičky.

Na zadní straně tradičně potřebuji aspoň malou kapsičku na zip, kam dávám klíče.

Podařilo se mi ke krásné tyrkysovo modré látce sladit i paspulku, která je proužkovaná. Možná na fotkách až skoro zanikne.

A snažila jsem se tašku i trošku oživit kytičkou z organzy.

A uvnitř tašky potřebuji také kapsičky na mobil a další drobnosti.

Už ji dva týdny přicházím na chuť, tak snad se bude líbit i vám! A hlavně nemám doma další nedokončenou věc, ufo...

 

—————

Kabelka s mandalou

04.04.2016 21:25

Poslední společné sobotní šití v klubu jsem si  opravdu užila! Vznikla tato taška a jsem z ní opravdu nadšená!

Látku s mandalami, je to spíše panel, jsem si už kdysi dávno objednala na jednom e-shopu přímo v Americe. Byl to vlastně takový pokus, protože tento obchod jsem neznala. Tahle krásná látka však bez problémů dorazila! Je na ní několik malých a několik velkých mandal laděných do červeno-růžovo-fialovo-oranžova. Prostě moje oblíbené barvy.

Taška je ušita z vnější strany z koženky, jen hlavní panel na přední straně je z bavlny. Černou jsem dozdobila červeným zipem a paspulkou, aby mi taška lépe ladila k červenému trenčkotu.

I když v poslední době raději nosím tašky s menšími uchy, tahle taška je klasická crossbody, jen s jedním uchem.

Stroj dostal opravdu pořádně zabrat, některá místa už neprošil, ale i tak si myslím, že je taška povedená.

Uvnitř tašky jsou jen dvě malé kapsičky na gumičku - stejně pořád nosím organizér do kabelky. Na zadní straně je malá kapsička na červený zip a našita malá mandalka. Dosud se mi tašku nepodařilo ze zadu dobře nafotit, ale hned, jak se k tomu dostanu, tak sem fotky přidám.

 

—————

Rámečkové taštičky

02.04.2016 21:32

V lednu jsme v klubu na společném sobotním šití šily rámečkové taštičky, etue. Daly jsme dohromady návody z pinterestu a vznikly moc pěkné taštičky. Já se vrhla hned na tři najednou. Mimochodem, rámečkové taštičky se šijí moc dobře. Bavilo mě to moc a určitě jich ještě pár našiju.

První je pro mého syna Lukáška, klučičí, s autíčky. Vejde se do ní kartáček na zuby, pasta, kelímek... Prostě všechny základní hygienické potřeby na cesty.

Uvnitř všech taštiček je pogumovaná látka zakoupená kdysi v Ikea, aby se vnitřek etue hned nepromočil.

Pro Magdalenku jsem šila taštičku z duhové látky s motivem panenek Gorjuss na koni, která mě dostala hned, jak jsem ji viděla. Bylo mi jasné, že moje holčička bude nadšená, když uvidí tu nádheru.

Jako prémii dostala Majdalenka do taštičky i srdíčkové zrcátko se stejným motivem.

A ta třetí, ta je má!!! A jsem z ní také nadšená. Panenky Gurjuss jsou prostě skvělé a ze stejné látky mám i organizér do kabelky a teď i rámečkovou kosmetickou taštičku.

K taštičce patří i kovová lékovka. Jen se mi stále nedařila hezky nafotit. 

Holkám se taštičky také podařily: www.verpatch.blogspot.cz/2016/01/rameckove-tasticky-poprve.html nebo zde: patchworkbk.blogspot.cz/2016/01/rameckova-tasticka.html

 

 

—————

Vánoční ubrus

10.01.2016 12:05

Pokud jsem na nic nezapomněla, patří vánoční ubrus pro babičku k mému poslednímu předvánočnímu šití. A bylo to šití rozhodně nejnáročnější! Nejen časově, ale i materiálově.

Využila jsem snad vše ze svých zásob vánočních látek. Na ubrusu měla převažovat červená, tak snad se zadařilo. V kombinaci se zelenou patří mezi vánoční klasiku. A jako základní světlou barvu jsem použila jemně krémovou bílou. Není úplně bílá.

Ubsus je veliký, protože stůl je velký asi 220 x 100 cm. Čtverečků bylo opravdu hodně. 

A samozřejmě, že to nešlo tak rychle, jak jsem si představovala. První polovina šla hezky, nastříhala a sešila jsem si adekvátně veliké pruhy k sobě a vyřezávala čtvrečky. Jenže pruhy na druhou polovinu jsem řízla nějak špatně a pruhy byly trošku užší, takže jsem musela vždy kousek rožku odpárat, aby velikost odpovídala. Zažívala jsem doslova infarktový stav...

Po překonání nesnází jsem sešila celý top ze čtverečků a chystala se na boduru. Tu jsem udělala jasně červenou. Jenže... Opět záludnost... Protože byl top ze čtverečků hodně dlouhý a chtěla jsem si ušetřit práci se sešíváním pruhů na borduru, řízla jsem ji z červené látky podélně, ne na šířku. Měla jsem jí dost. Hezky mi to vyšlo, ale látka se začala vytahovat, protože pružila podélně, takže se bordura lehce vlní. Snažila jsem se jí domluvit žehličkou a nažehlením sakonu, ale přesto je to výsledku pořád vidět. Moc mě to šve. Zvlášť když se snažím, tak to takhle dopadá! Co na plat, je to přeci jen ruční práce. A mám zkušenost na příště!

—————

Postýlka pro Elsu

10.01.2016 11:44

Cokoli z Ledového království (Frozen) bylo jistě hitem mezi vánočními přáními dětí. I nás to postihlo. Tedy přesněji naši Majdalenku. Moc si přála obě panenky - Elsu i Annu. Nakonec tedy dostala jen Elsu, ale i tak byla snad spokojená. A protože jsem trošku vypomáhala Ježíškovi, ušila jsem pro Elsu výbavičku do postýlky.

Protože naše Elsa má šatičky ve fialovo zelenkavé barvě, chtěla jsem aby postýlka ladila do fialova. Sháněla jsem bavlěnou látku s hvězdičkami ve fialové, ale to se mi nepodařilo. Moc mě však zaujala fialová organza s krásnými stříbrnými glitrovými hvězdičkami. 

Takže nakonec jsou peřinky z organzy a fialového fleesu. Přiobjednala jsem i organzu bílou a tou jsem obšila molitanovou podložku na dno postýlky. Aby Elsa spala na měkkém.

Jeden postřeh na závěr - třpytky jsme měli úplně všude, ale časem to opadávat přestalo :-). Ještě se chystám na nějaké ty šatičky pro panenku a pláštík. Určitě budou také z organzy, ale to až někdy.

 

—————

Kabelka Eileen

06.01.2016 12:19

Na podzim se mi dostalo do ruky nové vydání časopisu Marina Quilt 10/11 2015. Našla jsem tam střih a návod na kabelku nazvanou Eileen. Na Pinterestu najdete obrázek zde: www.pinterest.com/pin/338966309432944237/. Byla to láska na první pohled. Tak vznikly dvě. Ani jedna bohužel nebude moje.

Šití ale bylo docela komplikované. Obloučky..., co dodat. Vyzkoušela jsem si  párání a přešívání v praxi, protože se až tak nedařilo. Na výsledku to snad není moc znát.

Koženka mě docela potrápila. Hodně jsem špendlila a přešpendlovala. Ruce jsem měla rozpíchané. Nešila jsem vše  přesně podle časopisu, ale vzhled jsem si trošku přizpůsobila.

Šnůrku a poutka jsem nahradila jedním páskem s přezkou. Líbí se mi to takto moc! Asi bych si ani nedokázala vybrat, jestli kabelku se srdíčky nebo mandalkami. 

Zapínání je na zip, aby se nic neztratilo a nevytrousilo. Uvnitř jsem udělala menší kapsičky na drobnosti - peněženka, mobil, klíče. Kabelky jsou docela prostorné. Krásně se tam vejde sešit o velikosti A4.

Červená kabelka putovala opět do Plzně, třeba ji někde spatříte.

A druhá putovala do Blanska. A vzhledem k tomu, že ji babička hned pojmenovala kabelkou lázeňskou, bude ke spatření i někdy v květnu v Poděbradech. 

Ještě vážně uvažuji, že bych si v tmavších barvách udělala i pro sebe, ale protože jsem došívala těsně před vánoci, je pro mě zážitek s páráním ještě docela živý. Uvidím, třeba časem. Do třetice... Každopádně je to opravdu super střih.

Tak ještě budu chvilku promýšlet!

—————

Adventní věnec

06.01.2016 11:31

V roce 2014 jsem se úplně zapomněla pochlubit svými adventními věnci. Oprášili jsme je i v roce 2015 a jsem ráda, že vydžely. Takže tady jsou.

Pro nás, do modré kuchyně jsem dělala věneček samozřejmě v barvách modrých.

A pro babičku, do kuchyně červené, jsem ladila věneček do červena.

Měla jsem strach z opadávání jehličí, protože máme doma docela teplo. Takže jsem se vrhla na lepení a stříhání holých větviček, klacků. Nastříhala jsem je na malé kousky a lepila tavným lepidlem.

Korpus vypadal sám o sobě moc hezky. Přesto jsem zdobila - jak jinak než šitými ozdobičkami, skořicí a badyánem atd., co jsem doma našla. Červený korpus věnce jsem ještě omotala i zlatým vlnitým drátkem.

A ještě znovu detail v modré.

A v adventním čase jsem věneček znovu vytáhla a dělá nám ještě dnes parádu na stole. Na fotce hoří první svíčka.

Loni jsem také zapomněla ukázat vánoční zvonečky. Letos se mi do nich nechtělo, ale všimla jsem si, že kamarádky, co je dostaly, je pořád mají!

—————

Kabelka přes rameno

06.01.2016 10:53

Už jsem měla strach, že tato kabelka zůstane mým kostlivcem ve škříni. Šila jsem ji už někdy v létě na společném šití patchworkového klubu na faře. Je podle mého vlastního střihu. 

Pak jsem ji ale odložila.

Měla jsem ji ušitou vlastně skoro celou a chybělo mi jen zapravit vnitřek šikmým proužkem a přišít popruh. Ale prostě se mi do toho nějak nechtělo. Přitom neumím říct proč. Už se vám to taky stalo?

Pár kostlivců ve skříni už mám, ale snad se do nich pustím a někdy je dodělám. Tohle je první vlaštovka.

Kabelku jsem dokončila těsně před patchworkovou výstavou. Jenže jsem to trošku odflákla a ucho sem našila jen u obyčeného černého popruhu, co jsem koupila v galanterii. Evča z klubu mi to trošku pohaněla, ale i já jsem cítila, že to není úplně ono. Proto jsem těsně před vánocemi zvládla poprvé udělat popruh z koženky v tmavě šedé barvě, jako je bok kabelky. Koženkový popruh jsem šila nadvakrát, protože první varianta se mi nepodařila hezky otočit. Tak jsem si trošku nadávala, přesto výsledek stál za to - Evi, děkuji za nakopnutí!

Kabelka je tedy šitá z tmavě šedé koženky a tvídu, ze kterého jsem šila úplně poprvé. Zdobila jsem obrázky z panelu panenek Santoro Gorjuss, co doma syslím už docela dlouho. Obrázky jsem obšívala duhovou nití.

Vyhrála jsem si i s dalšími detaily, jako skrytou kapsou na přední straně a kroužky na zavěšení ozdob.

A kde kabelka nakonec skončila? Možná ji potkáte v Plzni, protože putovala k mé drahé skoro-švagrové právě tam.

Mějte hezý den!

—————

Dřevění andílci

06.01.2016 09:57

Novoroční nášup pokračuje. Před vánoci jsem stihla vyrobit ještě tyto andílky ze dřeva. 

Inspirovala jsem na tomto úžasném blogu U nás na kopečku: unasnakopecku.blogspot.cz/search?q=and%C4%9Bl.

A polínka, co máme v dřevníku, prostě potřebovala využít. Hřebíky a koule z polystyrénu jsem našla doma... A samozřejmě jsem si neodpustila svoji kombinaci s šitými křídly a ozdobičkami...

Teď nám stojí před domem.

—————

Vánoční výstava patchworku 2015

06.01.2016 09:15

Ještě bych se ráda ohlédla za prosincovou vánoční výstavou patchworku v Blansku. 

Myslím, že se výstava moc povedla, a že jsme ukázaly spoustu nového. Fotky z výstavy naleznete třeba zde: patchworkbk.blogspot.cz/2015/12/fotky-z-vystavy.html. Bylo to moc fajn.

Protože byla výstava prodejní, i já se snažila přispět svou troškou. Proto jsem se vrhla na šití drobností. 

Vánoční stromečky

Šila jsem například tyto jednoduché vánoční stromečky.

Jsou jednoduše šité z jednoho kruhu. Návod jsem našla zde: www.lifeafterlaundry.com/christmas-tree-ornament-tutorial/. Zvládne je každá šikovná začátečnice a práce jde hezky od ruky.

Však jsem jich také ušila hodně, jak ukazuje následující fotka.

Hvězdičky

Horší šití byly ovšem tyto hvězdičky.

Našla jsem na ně střih v starém německém vánočním čísle Lena´s Patchwork. Byla to piplačka a stejně jsem si musela návod přizpůsobit, protože sériová výroba byla náročná. Líbí se mi ale moc. Jsou docela velké, možná je na příští rok trošku zmenším.

Zatla jsem se a také jich byla pěkná hromádka.

Záložky do knihy

Tyhle záložky se staly doslova prodejním hitem.

Šily se skvěle, jsou podle mého nápadu, už jsem je někde na blogu ukazovala: kathy5.webnode.cz/news/zalozky-do-knihy/.

Nám se doma hodně osvědčily. Šila jsem holčičí i klučičí varianty.

Kapesníčkovníky

A jako poslední jsem na výstavu šila kapesníčkovníky do kabelky nebo na klíče. Je to spíš dámský doplněk, ale jsou bezva. Snad mi nějaký zbyde.

O návod se s vámi samozřejmě ráda podělím: newtoncustominteriors.com/tissue-holder/. Je naprosto jednoduchý. Jen jsem si malinko upravila velikost, kapesníčkovníky jsem šila o trošku menší. Ale nejsem si jistá, jestli by nebylo lepší velikost opravdu dodržet.

Vyzkoušela jsem si v praxi šití s patkou na paspulky, co mi moc usnadnilo práci. 

Kapesníčkovníků byl na výstavě celý košík.

 

Všechny tyto drobnosti se mi pak hodily i jako drobné dárečky pro paní učitelky do školky nebo kamarádkám a rodině. Některé dárky jsem i dozdobila stromečkem nebo hvězdičkou. Drobnosti se prostě vždy hodí. Moje první velkovýroba...

—————


Komentáře

Komentáře k článkům na blogu

22.07.2013 01:00
Pokud chcete vkládat komentáře k jednotlivým článkům mého blogu, klikněte prosím na nadpis článku a pak sjeďte kurzorem úplně dolů na stránku. Zobrazí se vám formulář na vzkazy. Budu moc ráda, když mi nějaký vzkaz zanecháte!!!

—————