Blog

Adventní svícen a věnečky

12.01.2017 22:11

Moje adventní tvoření bylo pestré. My měli na stole jednoduchý adventní svícen z nastříhaných a ozdobených větviček. Říkala jsem si, že aspoň nebude opadávat.

A pak jsem ještě vyrobila "na objednávku" čtyři další věnečky. Tak se na ně podívejte...

—————

Kabelka s červenými bublinkami

12.01.2017 21:42

Už dlouho jsem na blog nepřispěla žádným článkem. Šiju teď trošku míň, ale i tak něco vzniklo. Před Vánoci jsem stihla našít pár dárečků, takže tahle taška je první letošní (a zároveň loňská) vlaštovka.

Babička si přála novou kabelku. S výběrem látky to bylo složité, ale myslím, že na poslední chvíli vznikla tahle kabelka podle střihu z časopisu Marina Quilt. Už jsem ji jednou šila, ale dosud nenafotila. Takže to taky napravím a fotky dodám.

Kabelka je z části koženková, bavlněná bublinková látka je Effervescence red od Roberta Kaufmana. Z Domu látek mi přišla týden před Vánoci, takže jsem měla opravdu co dělat, abych ji stihla ušít.

Na zadní straně je zipová výpustková kapsička. Myslím, že se mi podařilo zakomponovat ji ke vzoru.

Vnitřní část kabelky z jemně kytičkované červené bavlny.

A nezapomněla jsem ani na doplňky ke kabelce. Sladila jsem zrcátko a kosmetickou taštičku.

Mám dojem, že kabelka vypadá ve skutečnosti ještě líp, jak na fotce. Foťák mi nějak hůř bere červenou.

 

—————

Obaly na flétnu II

18.09.2016 18:09

Už někdy na jaře vznikly tyto dva obaly na flétnu a mají je dva kamarádi našich dětí ze školky. 

Už jsem šila několik obalů a šití je super rychlé.  Baví mě vymýšlet barevné kombinace.

Ráda si hraju s detaily a přidávám ozdobné prošití a ozdobné knoflíčky.

V sekci návody najdete i návod na šití těchto obalů krok za krokem: Obal na flétnu

Budu ráda, když se mi pochlubíte svými výtvory!

—————

Pytlíky na přezůvky do školy

18.09.2016 17:06

Září je pro naši rodinu měsícem velkých změn. V září před sedmi lety se nám předčasně narodil Lukášek, v září loni jsme se stěhovali do nového domu.  Letos máme dva prvňáčky. A jaktože dva? Lukášek je podzimní dítě a šel jak se říká o rok později a Magdalenka? Tak ta je sprpnová a svých šest oslavila na konci srpna a bylo nemyslitelné, aby ještě rok navíc ve školce vůbec zůstala. Takže máme dva prvňáčky.

Děti měly v seznamu pomůcek, které budou do školy potřebovat, napsány i pytlíky na přezůvky do šatny. Takže jsem je samozřejmě musela ušít. 

O výběru motivů látek bylo jasně rozhodnuto - Majda miluje koně a Lukáš hasiče. 

Pestrou látku s hasiči jsem kombinovala se žlutou barvou. Na boční stranu jsem udělala tajnou kapsu na zip. A vypodšívkovala jsem látkou s puntíky. Vnější stranu jsem trošku vyztužila, aby pytlíky držely tvar.

Pytlík s motivem koní jsem ladila do modra. A má taky skrytou kapsičku.

A protože mě poprosila kamarádka o ušití dvou pytlíků i pro jejich dvojčátka, kamarády se školky, šila jsem celkem čtyři pytlíky.

Pro kluky jsem ušila oba ze stejné látky, pouze jsem je rozlišila doplňkovými barvami - žlutou a červenou.

 

—————

Skládaná hvězda

18.09.2016 16:35

Každá patchworkářka to jistě zná... I já mám ve skříni pár kostlivců. A jedním takovým, už možná 5 let starým kostlivcem, je tato skládaná hvězda.

Šila jsem jich kdysi víc jako přední stranu polštářku, ale používáním se moc neosvědčily. Vzor je skládaný, takže vznikaly polštářky pouze dekorativní. Což ubírá na jejich praktičnosti. A možná to mě nemotivovalo k došití tohoto polštářku. V rodině s dvěma dětmi je tento typ polštáře doslova nepoužitelný. 

Vyřešila jsem to tedy prošitím ve středu každé špičky a zatím se to osvědčilo. A i když dostává polštářek dost zabrat je hvězda stále složená.

Polštářek jsem vystavovala již v prosinci na výstavě patchworkového klubu.

—————

Polštářky s kapsou

18.09.2016 15:48

V červenci jsme byli na oslavě narozenin. Slavily dvě holčičky, sestry. Polštářky byly tedy jasnou volbou. A abych je trošku ozvláštnila, udělala jsem na přední straně kapsičku, třeba na tajný deník nebo na časopis.

Aby nedocházelo k hádkám mezi sestřičkami, jsou oba polštářky skoro stejné, jen jsem prohodila podkladové barvy. Moje oblíbené puntíčky jsem sehnala přesně k látce s panenkami v růžové i zelené variantě. 

Zadní stranu polštářků dělám v poslední době z fleecu nebo podobných materiálů. Doma jsem našla tento růžový a krásně barevně ladí.

Vnitřní výplň do polštářků už kupuji jen v Ikea. Je o rozměru 50 x 60 cm a polštářky jsou měkčí, co se mi velmi líbí. 

Našla jsem doma i dva skryté zipy, takže jsem je v polštářku našila na boční stranu.

Nakonec jsem polštářky hezky zabalila a oběma holčičkám s krásně dlouhými jsem vyrobila i kytičky z organzy připevněné na gumičku. Naše Majda samozřejmě potřebovala jednu kytičku taky.

Na kartonu ozdobeném děrovačkou vypadaly kytičky moc krásně.

—————

Sponkovník - kapsář na sponečky do vlasů

03.08.2016 21:32

Naše Magdalenka na konci července slavila svátek. A konečně si ta naše treperenda nechá sáhnout na vlásky, takže češeme a děláme culíčky.

Sponečky, gumičky do vlasů, kartáč na vlasy a čelenky je potřeba mít na jednom místě, aby se nerozutekly.

Kapsář je tedy vybaven gumičkami na připínání sponeček, kapsičkami na gumičky a kartáč, na spodní straně jsou dvě gumičky, kde se provlékají čelenky.

Protože je naše Majdalenka nadšená do koníků, látka samozřejmě s nádhernými panenkami Gorjuss na koni. Kapsář už je dost zaplněný, konečně máme přehled, co všechno do těch vlásků můžeme použít.

Myslím, že se sponkovník povedl a mám z něj radost...

—————

Patchworkové polštářky

02.08.2016 22:05

Poslední dobou jsem tomu šití moc nedala. Hlavně patchworkových projektů jsem šila málo. Trošku jsem to napravila v červenci, kdy jsem se puštila do šití polštářků pro paní učitelky do školky.

Od září budeme mít doma dva školáky. Děti se ve třetím červencovém týdnu loučily se školkou, proto jsem se pustila právě do dvou polštářků, pro jejich paní učitelky. Určitě si je obě zasloužily, neboť vím, čeho všeho jsou moje děti schopny.
Když jsem na internetu hledala nějakou inspiraci, zaujal mě právě tento vzor. Musela jsem ho vyzkoušet. 
 
Nejprve jsem si sešila šest pruhů různých látek k sobě a vyšly z toho právě tyto dvě kombinace. Na zadní stranu jsem použila osvědčený fleece, ladil krásně k přední straně.
A protože se ve školce především o mého syna dobře (až moc!!!) staraly i paní kuchařky, zasloužily si alespoň malou pozornost. Z organzy jsem vyrobila několik kytiček. Tři pro paní kuchařky.
A ještě dvě organzové kytičky pro paní učitelky. Nakonec jsem měla vše připraveno takto:

—————

Rámečkové taštičky II

12.07.2016 21:56

Léto je obdobím na nejrůznější oslavy přímo ideálním.  Už jsme se dvou takových prima akcí účastnili a rozhodla jsem se dámám darovat něco přímo ode mě, z mé dílničky. Co taky pořád vymýšlet...  A proto vznikly tyto dvě další rámečkové taštičky.

Na obě jsem použila látku s motýlky. Jednu jsem ladila do červena a druhou do růžova.

Ta červená vypadá následovně:

A ta růžová takto:

Taštičky jsem ještě vylepšila o dvě maličké vnitřní kapsičky. Šití těchto taštiček mě opravdu moc baví a určitě nebudou poslední.

Doufám, že novým majitelkám udělaly alespoň trošku radost a že najdou využití.

—————

Nákupní tašky

12.07.2016 21:39

Kolikrát už se Vám za poslední dobu stalo, že přijdete do obchodu a nemáte do čeho naskládat nákup? Mně teda za poslední dva měsíce mnohokrát! Rozhodla jsem se s tím skoncovat!

Proto vznikly tyto nákupní tašky. Jedna je moje, je to ta růžová, a snažím se ji opravdu nosit každý den v kabelce, co kdyby...

A druhou, modrou, jsem darovala své kolegyni z práce, která sice také pořád šije, ale vlastně nic pro sebe.

Taška vypadá docela malá, ale já do níc naskládám pohodlně běžný nákup. Je celá podšitá, takže snad něco vydrží. Tašky jsem nevyztužovala, ale snad pevně ušila. Ucha jsou z bílého popruhu, aby něco vydžela.

—————


Komentáře

Komentáře k článkům na blogu

22.07.2013 01:00
Pokud chcete vkládat komentáře k jednotlivým článkům mého blogu, klikněte prosím na nadpis článku a pak sjeďte kurzorem úplně dolů na stránku. Zobrazí se vám formulář na vzkazy. Budu moc ráda, když mi nějaký vzkaz zanecháte!!!

—————